Fryzury półdługie cieniowane. Jakie półdługie fryzury będą modne w sezonie jesień zima 2019?

Nie da się ukryć, że włosy długie i półdługie wyglądają niezwykle korzystnie w wersji cieniowanej. Jakie półdługie fryzury będą modne w sezonie jesień zima 2019 i kto może sobie na nie pozwolić?
Zobacz wideo

Warstwowe cięcie wydobywa z długich oraz gęstych włosów ich naturalne piękno. W dodatku włosy cieniowane mają w sobie mnóstwo luksusu i elegancji, za co uwielbiane są przez największe gwiazdy Hollywood. Wystarczy przypomnieć sobie Blake Lively w serialu "Gossip Girl" - która z nas nie marzyła, o takiej fryzurze!

Fryzury półdługie cieniowane oraz długie cieniowane

Przychodzi czasem moment, kiedy każda kobieta pragnie zmiany swojego wizerunku. Jedne decydują się na ostre cięcie lub zmianę koloru, inne natomiast wolą delikatniejsze zmiany w postaci subtelnego cięcia. U pań, które zdecydowanie wolą tę ostatnią opcję, doskonale sprawdzi się cieniowanie na długich albo półdługich włosach. Nie oznacza to jednak, że taka fryzura sprawdzi się u każdego - kobiety o zniszczonych lub bardzo rzadkich włosach, powinny stawiać raczej na proste cięcia, które optycznie je zagęszczą.      

Cechy charakterystyczne, którymi wyróżniają się cieniowane długie włosy:

  • uniesienie u nasady, optyczne zwiększenie gęstości włosów,
  • fryzura wydaje się lżejsza,
  • włosy lepiej się układają, sprawiają wrażenie naturalnie ułożonych,
  • możliwość uzyskania odmiennych form fryzury po każdym modelowaniu.

Odpowiednie cieniowanie długich włosów przez doświadczonego fryzjera sprawi, że codzienna stylizacja stanie się prosta, a włosy będą się układały niemalże same. Dzięki dobremu cięciu modelowanie włosów ograniczy się jedynie do wysuszenia ich i ułożenia palcami, zapewniając look gwiazdy z czerwonego dywanu. Półdługie cieniowane włosy, doskonale sprawdzi się również z grzywką, która jest jednym z większych trendów na jesień 2019.

 
Więcej o: