Włosy ścięte prosto to hit wśród trendów na jesień 2019. Podpowiadamy, komu pasują i jak o nie dbać

Włosy ścięte prosto to jedna z najbardziej modnych fryzur na sezon jesień 2019. Z naszego tekstu dowiesz się, komu pasują i jak o nie dbać, aby były lśniące i zdrowe.
Zobacz wideo

Włosy ścięte na prosto to ponadczasowa i uniwersalna klasyka. Taka fryzura jest bezpieczna i nie wymaga specjalnego układania. Wystarczy tylko dobre strzyżenie u fryzjera - to podstawa. Do tego pasuje praktycznie każdemu. Włosy ścięte na prosto niektórym zapewne kojarzą się z małymi dziewczynkami. Nic bardziej błędnego! Taka fryzura idealnie pasuje do kobiet w każdym wieku.

Długie włosy ścięte na prosto

Długie włosy ścięte na prosto wyglądają niezwykle stylowo i elegancko. W przeciwieństwie do cieniowania w takim cięciu wszystkie końcówki kosmyków są jednej długości - są ścięte jakby od linijki. Długie włosy ścięte na prosto dobrze prezentują się zarówno przy gładkich fryzurach, jak również przy delikatnych falach czy przy lokach. Warto jednak pamiętać, że przy tak obciętych włosach w szczególności należy zadbać o ich końcówki, aby nie były zniszczone i rozdwojone. Ratunkiem może być smarowanie ich np. jedwabiem bądź też olejkiem arganowym. Dobrym rozwiązaniem będzie również olejowanie.

Włosy ścięte na prosto do ramion

Włosy ścięte na prosto do ramion będą równie dobrze wyglądać, jak te dłuższe. Do tego warto zrobić sobie również grzywkę, która jest niezwykle modna w tym sezonie. Jeśli masz włosy ścięte na prosto, musisz pamiętać o ich regularnej pielęgnacji. Dzięki temu będą lśniące i zdrowe. Pamiętaj zatem, aby po każdym myciu nakładać na nie odżywkę. Może to być taka do spłukiwania bądź też bez spłukiwania. Raz w tygodniu warto zafundować sobie również bardziej profesjonalną kurację. Nałóż na włosy maskę (najlepiej nawilżającą lub regenerującą) i potrzymaj przez minimum 30 minut. Dodatkowo warto również nałożyć na głowę ręcznik, ponieważ ciepło aktywizuje dobroczynne działanie maski.

Włosy prosto ścięte czy cieniowane - co wybrać?

Zastanawiasz się, czy wybrać włosy prosto ścięte czy cieniowane? Postaw na te drugie, jeśli chcesz uzyskać taki efekt jak:

- uniesienie włosów u nasady,

- optyczne zwiększenie gęstości włosów,

- nadanie włosom lekkości.

Włosy ścięte na prosto maszynką

Włosy ścięte na prosto maszynką to jedna z możliwości obcięcia - jest prosta i szybka. W tym celu warto jednak oddać się w ręce fryzjera. Dzięki takiemu cięciu przy pomocy maszynki masz gwarancję, że końcówki włosów będą równiutkie i ostre.

Więcej o: