Fryzury lata 80. Jakie stylizacje włosów z tamtych lat wracają do mody? Sprawdziliśmy

Fryzury z lat 80. można określić jednym przymiotnikiem - szalone. Mocno natapirowane włosy do granic możliwości, do tego kobiety we włosach stylizowanych w klimacie Dawida Bovie. Poznaj najmodniejsze fryzury retro z lat 80.
Zobacz wideo

Fryzury lat 80. wracają do łask! Co to oznacza? Odważne, ekstrawaganckie i rzucające się w oczy fryzury retro. Są to szalone stylizacje włosów z charakterem, które jednak nie wszystkim pasują. Co więcej, przez wiele osób fryzury lat 80. uważane są za "koszmar fryzjera". My podpowiadamy, które są modne.

Długie fryzury lata 80.

Długie fryzury z lat 80. to przede wszystkim maksymalnie natapirowane i uniesione od nasady włosy. W efekcie wyglądały wręcz jak napuszone i nadmuchane do niebotycznych rozmiarów. Dodatkowego pazura i szaleństwa nadawało im pokarbowanie ich na całej długości od czubka głowy aż po same końce.

Krótkie fryzury lata 80.

Krótkie fryzury z lat 80. to przede wszystkim stylizacje włosów a la David Bowie. Taką męską fryzurę przejęły kobiety i bardzo chętnie ją nosiły. Jak wygląda taka stylizacja? Krótkie włosy na czubku głowy, obcięte jakby od linijki i dość mocno nastroszone, do tego dłuższe z tyłu i sięgające mniej więcej karku. Krótkie fryzury z lat 80. to też asymetrycznie obcięte włosy.

Średnie fryzury lata 80.

Średnie fryzury, czyli włosy mniej więcej o długości do ramion, opanowała trwała ondulacja. Ten zabieg do włosów swój największy rozkwit przeżywał właśnie w latach 80. Dodałam włosom skrętu i tak bardzo pożądanej objętości. Warto jednak zwrócić uwagę, że trwała ondulacja jednocześnie też mocno niszczyła włosy.

Trwała ondulacja to zabieg fryzjerski, który polega na zmianie struktury włosa przy pomocy specjalnych środków chemicznych. Następnie nadaje się mu nowy kształt, wykorzystując do tego wałki.

Fryzury lat 80. to również grzywka. Musiała być jednak przy tym karbowana i mocno napuszona. Ewentualnie przeczesana na bok, ale koniecznie natapirowana.

Więcej o: