Sposoby na elektryzujące się włosy. Poznaj przyczyny i dowiedz się, jakich błędów unikać

Elektryzowanie się włosów dotyka nas w szczególności zimą. Powodem jest ich wysuszenie. Jak sobie z tym radzić i jakich błędów unikać? Dowiesz się z naszego tekstu.
Zobacz wideo

Elektryzujące się włosy - doskonale znasz ten problem? Jakie są tego przyczyny i jak sobie z tym radzić? Podpowiadamy.

Elektryzujące się włosy - przyczyny

Dlaczego włosy się elektryzują? Warto pamiętać, że podlegają one zjawiskom fizycznym. W pewnych warunkach ładują się dodatnio, przez co w konsekwencji odpychają się, podnoszą i unoszą w powietrzu. Brak odpowiedniego nawilżenia włosów, które stają się suche i porowate (szorstkie), wpływa na to, że są one bardziej podatne na elektryzowanie się. Reasumując, im bardziej nasze kosmyki są nawilżone, tym mniej podatne na ten proces.

Włosy wysusza przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, a także stosowanie czapek i ręczników, które wykonane są ze sztucznych materiałów. Również nieodpowiednia pielęgnacja może wysuszać nasze kosmyki. Chodzi dokładnie o sposób, w jaki je myjemy, suszymy i czeszemy.

Elektryzujące się włosy - sposoby

Elektryzują się włosy - co robić? Po pierwsze, nawilżać. Po każdym myciu należy nałożyć na nie odżywkę (bez spłukiwania bądź też taką, którą należy spłukać po kilku chwilach). Raz na tydzień warto zafundować sobie bardziej profesjonalną kurację i nałożyć na włosy silnie nawilżającą maskę. I tak zostawić przez minimum 30 minut. Można dodatkowo nałożyć na włosy ręcznik i delikatnie podgrzać je ciepłym strumieniem z suszarki. Ciepło bowiem dodatkowo aktywizuje działanie maski. Pamiętaj o tym, że zimą włosy w szczególności potrzebują regularnego nawilżania.

Elektryzujące się włosy - kosmetyki

W drogeriach bez problemu znajdziesz specjalne preparaty, których celem jest zapobieganie elektryzowaniu się włosów. Występują w różnej postaci, jako szampony, odżywki, ale najczęściej w formie sprayu. Przy zakupie produktów do włosów, unikaj tych z zawartością silikonu. Składnik ten bowiem może dodatkowo potęgować elektryzowanie się włosów. 

Co na elektryzowanie się włosów - dodatkowe sposoby

W radzeniu sobie z elektryzowaniem się włosów pomoże ci również kilka bardzo prostych trików:

  • nie susz włosów gorącym strumieniem, zawsze ustawiaj chłodniejsze powietrze, ewentualnie też korzystaj z funkcji jonizacji,
  • do czesania włosów używaj szczotek z naturalnym włosiem bądź też grzebienie wykonane z drewna (najlepiej takie, które mają szeroko rozstawione ząbki),
  • noś czapki z naturalnych włókien, sztuczne sprzyjają zaś wysuszaniu włosów i ich elektryzowaniu się.

Jeśli potrzebujesz szybkiego i prostego rozwiązania na chwilę, zmocz ręce i przeciągnij nimi delikatnie po elektryzujących się włosach. Możesz również użyć do tego kremu do rąk. Powinno pomóc.

Więcej o: