Masz włosy do obojczyka? Podpowiadamy, jakie są modne fryzury dla osób, które mają półdługie włosy

Włosy do obojczyków to dość klasyczna, wygodna i bezpieczna długość. Jednocześnie jest też stylowa i elegancka. Z naszego tekstu dowiesz się, jakie są modne fryzury do średnich włosów i komu najbardziej pasują.
Zobacz wideo

Włosy do obojczyka, inaczej zwane średnie bądź też półdługie, to bardzo uniwersalna długość i jednocześnie dość bezpieczna, ponieważ pasuje praktycznie każdemu. Podpowiadamy, jakie są modne fryzury dla takiej długości. Doradzamy również, komu w szczególności pasują włosy do obojczyka.

Włosy do obojczyka - jaka fryzura?

Włosy do obojczyka to na tyle uniwersalna długość, że można z nich zrobić większość fryzur. W tym sezonie wyjątkowo modny jest tzw. collarbone bob. Moda na tę niezwykle kobiecą fryzurę powróciła już jesienią 2019 roku i potrwa jeszcze długo. Collarbone bob to przedłużona odmiana ponadczasowego i klasycznego boba. Przy takiej fryzurze włosy sięgają ramion, przy czym powinny być tak obcięte, aby przód był nieco dłuższy niż tył. Collarbone idealnie nadaje się zarówno do prostych włosów, jak i delikatnie falowanych oraz mocno kręconych.

Włosy do obojczyka - modne fryzury

Włosy o średniej długości (do ramion) dobrze prezentują się w falach bądź też lokach. Nie ma tu znaczenia ich wielkość i struktura. Mogą być gęste i drobne, bądź też duże i bardzo delikatne. Taka fryzura dodatkowo doda naszym włosom objętości i pięknie uniesie je u nasady. Najbardziej modne są fale w stylu retro: delikatne, romantyczne i bardzo kobiece.

Włosy do obojczyka równie dobrze wyglądają, gdy są proste i gładko uczesane. Są wtedy bardzo stylowe - to klasyka i elegancja w czystej postaci. Do łask powraca również grzywka. Taki typ strzyżenia można było dostrzec podczas pokazów mody najpopularniejszych projektantów mody. Warto jednak pamiętać, że grzywka musi być dopasowana do naszego kształtu twarzy tak, aby podkreślać jej atuty, a ukrywać mankamenty.

Włosy do obojczyków - dla kogo

Włosy do obojczyków - komu pasują? Przede wszystkim kobietom o okrągłym bądź też kwadratowym kształcie twarzy. Tak obcięte włosy optycznie zmniejszą ją. Na takie cięcie mogą się również zdecydować panie o filigranowej budowie ciała. Włosy do obojczyków dobrze komponują się z delikatną i dziewczęcą urodą

Włosy do obojczyków to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych kobiet, które mają długie włosy, a boją się ostrych i drastycznych cięć. Długość do ramion to bowiem bezpieczne i klasyczne rozwiązanie, które doda im elegancji i powagi.

Więcej o: