Fryzura bob blond to hit 2019! Podpowiadamy, jak ją zrobić i komu pasują takie włosy

Bob blond to jedna z najbardziej modnych fryzur w 2019 roku. Jak wygląda? Komu pasuje? I jak ją układać, żeby wyglądać modnie i kobieco? Podpowiadamy.

Bob blond to niekwestionowany hit tego sezonu zgodnie z trendami 2019. Taką modną fryzurę do włosów krótkich właśnie zafundowała sobie Małgorzata Rozenek. Jej fani byli zachwyceni! Z naszego tekstu dowiesz się, jak wygląda fryzura bob blond, komu pasuje i jak ją układać.

Fryzura bob blond [trendy 2019] - co to?

Bob blond to, jak sama nazwa wskazuje, połączenie niezwykle popularnego boba z jasnym kolorem włosów. Jest to jedna z najbardziej klasycznych i ponadczasowych damskich fryzur do włosów krótkich. Polega na skróceniu ich jednolicie do wysokości brody. W takiej fryzurze bardzo często tył głowy dodatkowo wygolony jest maszynką. Im niżej, tym włosy są coraz krótsze. Bob może występować w kilku wersjach:

  • klasyczny bob: może mieć dodatkowo grzywkę,
  • bob chiński: wszystkie włosy są ścięte do jednej długości, a sięgają delikatnie poniżej linii szczęki,
  • bob z lat 60.: włosy są ścięte do jednej długości i sięgają powyżej linii szczęki,
  • asymetryczny bob: włosy z tyłu głowy są krótsze, a cała fryzura przypomina od tyłu literę A.

Collarbone bob - nowa wersja klasyki

Jeżeli boisz się odważnych i krótkich cięć, postaw na collarbone bob w wersji blond. To bardziej bezpieczna wersja. Jest to przedłużona odmiana ponadczasowego i klasycznego boba. Przy takiej fryzurze włosy sięgają ramion, przy czym powinny być tak obcięte, aby przód był nieco dłuższy niż tył. Collarbone idealnie nadaje się zarówno do prostych włosów, jak i delikatnie falowanych oraz mocno kręconych.

Modna fryzura bob blond - trendy 2019

W obecnym sezonie 2019 lansowany jest bob blond w kilku różnych wersjach. Modna jest ta z grzywką, z tymże musi być ona ułożona w lekkim nieładzie i wyglądem przypominająca rozwianą przez wiatr. Wśród trendów 2019 znajduje się również bob blond ombre. Co to oznacza? Jasne końcówki z ciemnym odrostem. Taki efekt można uzyskać na dwa sposoby: u fryzjera bądź też nie farbując swoich jasnych włosów przez jakiś czas.

Fryzura bob - komu pasuje? Do jakiej twarzy?

Bob jest jedną z najbardziej uniwersalnych fryzur. Pasuje praktycznie do każdego kształtu twarzy, przy czym najmniej paniom o wyjątkowych szczupłych i małych buziach. 

Jak dopasować długość fryzury bob do kształtu twarzy?

  • twarz owalna, pociągła: najlepsza będzie długość do brody,
  • twarz okrągła: najlepiej wybrać fryzurę bob, która będzie sięgać kilka centymetrów poniżej brody,
  • twarz kwadratowa: postaw na boba o długości za brodę oraz z włosami wycieniowanymi z przodu.

Fryzura bob - jak układać?

Fryzura bob jest wygodna i praktyczna. Podstawą jest dobre cięcie, dzięki czemu nasze włosy już nie będą wymagały specjalnego i długotrwałego układania. Fryzura bob dobrze wygląda zarówno przy prostych i gładko zaczesanych kosmykach, jak i przy lekkich falach oraz mocnych skrętach.

Więcej o: