Jaka fryzura dla owalnej twarzy? Fryzury, które najbardziej pasują do podłużnej twarzy

Jeśli jesteś posiadaczką twarzy owalnej, inne kobiety mogą ci tylko pozazdrościć, ponieważ ten kształt sprawia, że będziesz świetnie wyglądać tak naprawdę w każdej fryzurze. Oto najmodniejsze propozycje na nadchodzący sezon!
Zobacz wideo

Twarz owalna uznawana jest za idealną i najbardziej proporcjonalną spośród wszystkich kształtów. Ze względu na brak ograniczeń przy tym kształcie twarzy, panie mogą pozwolić sobie zarówno na krótkie, jak i na długie włosy - wszystko zależy od indywidualnych preferencji danej kobiety.

Fryzury dla owalnej twarzy damskie - włosy krótkie

Kobiety o owalnym kształcie twarzy to prawdziwe szczęściary. Mogą dowolnie eksperymentować z fryzurami, bez obawy, że w którejś będą wyglądać źle. Nie muszą nawet obawiać się ultrakrótkich i ryzykownych fryzur. Odważna fryzura pixie cut, czy nawet długość na zapałkę będzie wyglądać u kobiet z podłużną twarzą niezwykle kobieco.

Fryzury dla owalnej twarzy damskie - włosy półdługie

Jedną z ciekawszych propozycji dla pań w każdym wieku z włosami do ramion jest ponadczasowy long bob w asymetrycznym wydaniu - nieco dłuższy z przodu, a krótszy z tyłu. Takie cięcie uwydatni kości policzkowe i doda modnego charakteru. Taką fryzurę można również uzupełnić o grzywkę, która jest niezwykle modnym elementem fryzur w sezonie jesień-zima 2019/2020.

Fryzury dla owalnej twarzy damskie - włosy długie

Posiadaczki owalnej twarzy powinny pamiętać, by unikać zbyt długich włosów, które mają tendencję do opadania - zaburzają one idealne proporcje owalnej twarzy. W tym przypadku najlepiej sprawdza się długość sięgająca maksymalnie za łopatki, najlepiej z przedziałkiem na środku głowy. Do owalnej twarzy fantastycznie pasują wycieniowane fryzury, jak np. cięcie w literę V, czyli włosy dłuższe z tyłu i krótsze po bokach. 

Więcej o: