Modne kolory włosów 2020. Jakie odcienie będą hitem na początku roku 2020?

Zastanawiasz się, jakie kolory włosów będą najmodniejsze w nadchodzącym roku? Trendy w 2020 roku będą promowały przede wszystkim naturalność. Oto odcienie, które będą hitem na początku roku!
Zobacz wideo

W 2020 roku głównym trendem koloryzacyjnym, który lansowany jest przez najpopularniejszych stylistów na świecie, jest nowa odsłona baleyage'u, czyli dobrze nam znanej techniki sprzed lat. W roku 2020 odchodzimy jednak od typowych pasemek i stawiamy na koloryzację typu "tweed hair". To propozycja, która sprawdzi się zarówno u blondynek, brunetek, jak i rudowłosych kobiet. 

Sprawdź ofertę kosmetyków na Avanti24.pl!

Modne kolory włosów 2020 - koloryzacja "tweed hair"

Włosy farbowane techniką baleyage były popularne już kilkanaście lat temu. Z biegiem czasu jednak, ta wersja koloryzacji przestała być modna i zastąpiły ją pasemka typu baby lights czy ombre oraz sombre. Od kilku sezonów baleyage powraca do trendów, jednak w dużo naturalniejszym wydaniu. Włosy w 2020 roku mają być nieprzerysowane i podkreślać naturalną urodę. Właśnie dlatego, najmodniejszym typem koloryzacji na nadchodzący rok będzie "tweed hair".

Zobacz też: kosmetyki do pielęgnacji włosów na Avanti24.pl!

Czym różni się "tweed hair" od klasycznej fryzury balayage?

Modnego w nadchodzącym sezonie baleyage'u nie można mylić z pasemkami - dobrze wykonany baleyage opiera się na nakładaniu pędzelkiem farby o różnych odcieniach, które dopasowane są do koloru naszych włosów (różnica nie powinna przekraczać 3 tonów). W zeszłym roku modne były włosy inspirowane jedzeniem -"Honey Blonde" czy "Chocolate Cake" - tym razem, inspiracją do koloryzacji są tkaniny. Znany stylista z Chicago, Rex Jimieson, na początek roku 2020 proponuje subtelne odcienie, które łączą się ze sobą w perfekcyjnie naturalną całość.

Kontrast nadal jest obecny, ale nie jest 'nadrzędny'. Podstawą tego trendu są jaśniejsze pasma, aby pasowały do blondynek, czy do brunetek

- mówi stylista.

 
Więcej o: