Krótkie fryzury damskie na 2020 rok. Poznaj najbardziej gorące trendy i dowiedz się, jak modnie czesać włosy. Do łask powraca klasyczny bob

Masz krótkie włosy i nie wiesz, jak się czesać, aby wyglądać modnie i stylowo. Przed tobą mała podpowiedź z najbardziej gorących trendów na 2020 rok.
Zobacz wideo

Krótkie fryzury to jeden z najbardziej gorących trendów na 2020 rok. Są stylowe i, wbrew pozorom, bardzo kobiece. Podpowiadamy, jak nosić krótkie włosy, żeby być modną w 2020 roku.

Krótkie fryzury damskie 2020 - klasyczny bob

Bob to jedna z najbardziej klasycznych i ponadczasowych damskich fryzur do włosów krótkich. Polega na skróceniu ich jednolicie do wysokości brody. W takiej fryzurze bardzo często tył głowy dodatkowo wygolony jest maszynką. Im niżej, tym włosy są coraz krótsze.

Bob może występować w kilku wersjach:

  • klasyczny bob: może mieć dodatkowo grzywkę,
  • bob chiński: wszystkie włosy są ścięte do jednej długości, a sięgają delikatnie poniżej linii szczęki,
  • bob z lat 60.: włosy są ścięte do jednej długości i sięgają powyżej linii szczęki.

Krótkie fryzury damskie 2020 - asymetryczny bob

Bob może występować również w wersji asymetrycznej. Charakteryzuje się on wyraźnie dłuższymi włosami z przodu, a krótszymi z tyłu. Dość często są one dodatkowo lekko podkręcone w stronę twarzy. Cała fryzura w stylu asymetrycznego boba przypomina od tyłu literę A.

Krótkie fryzury damskie 2020 - pixie cut

Dla posiadaczek włosów krótkich, które pragną odważnych fryzur z charakterem, proponujemy supermodny pixie cut, czyli ostre cięcie. Włosy są bardzo krótkie z tyłu, nieco dłuższe z przodu. Odsłaniają przy tym szyję i kark. Takie cięcie dobrze wygląda u kobiet, które mają dość regularne rysy twarzy.

Krótkie fryzury damskie 2020 - fryzura na pazia

Krótkie włosy można również układać na tzw. fryzurę na pazia. Warto jednak pamiętać, że nie pasuje ona każdemu. Jeśli masz okrągły kształt twarzy, zrezygnuj z fryzury na pazia. Taka stylizacja włosów najlepiej sprawdzi się u kobiet, które mają szczupłe, pociągłe twarze i małe, zgrabne nosy. Fryzura na pazia najlepiej prezentuje się z grzywką, przy czym powinna być ona ułożona w nieładzie, jakby rozwiana przez wiatr. Włosy zaś powinny być lekko pofalowane, a ich końcówki wywinięte do wewnątrz, czyli w stronę twarzy. 

Krótkie fryzury damskie 2020 - męskie cięcie

Krótkie fryzury damskie modne w 2020 roku to również męskie cięcie u kobiet. Włosy mają wtedy długość zaledwie kilka centymetrów (3-5). 

Więcej o: