Damskie fryzury z przedziałkiem. Na środku czy na boku? Podpowiadamy, jak się czesać, aby ukryć mankamenty twarzy

Fryzura z przedziałkiem na środku czy na boku? Z naszego tekstu dowiesz się, jakie uczesanie pasuje do ciebie w zależności od kształtu twarzy. Przedziałek na środku nie jest bowiem dla wszystkich kobiet.
Zobacz wideo

Fryzury z przedziałkiem można nosić na dwa sposoby: z przedziałkiem na środku bądź też na boku. Warto jednak wiedzieć, że to pierwsze rozwiązanie nie pasuje do każdego kształtu twarzy.

Fryzury z przedziałkiem na środku

Fryzury z przedziałkiem na środku są modne, jednak warto pamiętać, że nie są uniwersalnym uczesaniem i nie pasują wszystkim. Najlepiej prezentują się przy owalnych twarzach o regularnych kształtach. Taka fryzura z przedziałkiem na środku podkreśla bowiem wszelkie niedoskonałości i mankamenty typu niezgrabny nos, wysokie czy zbyt niskie czoło, szeroko bądź też blisko rozstawione oczy oraz nierówne brwi. Przedziałek na środku najbardziej pasuje do włosów półdługich (do ramion) oraz długich. Do tego najlepiej, żeby były one gęste i puszyste. Jeśli masz cienkie i delikatne kosmyki, zrezygnuj z przedziałka na środku.

Fryzury z przedziałkiem na boku

Na szczęście przedziałek ma to do siebie, że nie jest zmianą nieodwracalną bądź też długotrwałą, jak to jest np. przy mocnym skróceniu włosów. Zawsze można go zmienić w każdej chwili i zacząć czesać się z przedziałkiem na boku. Takie fryzury dobrze wyglądają przy krótkich włosach oraz przy cienkich i delikatnych - dodają im bowiem objętości i sprawiają, że te unoszą się u nasady.

Fryzury z przedziałkiem na boku są uniwersalne i pasują większości kobiet bez względu na ich kształt twarzy. Taka asymetria dobrze ukrywa mankamenty i niedoskonałości twarzy. Jeśli zdecydujesz się na fryzurę z przedziałkiem na boku, warto zmieniać go regularnie z jednej strony na drugą. To sprawi, że włosy nabiorą życia i objętości.

Przedziałek na środku - jak zrobić?

Przedziałek na środku powinien być idealnie prosty. Jak taki osiągnąć? Najlepiej użyć do tego grzebienia ze szpikulcem, przy pomocy którego sprawnie oddzielisz włosy. Możesz również wspomóc się odrobiną żelu do włosów, którym lekko przygładzisz niesforne kosmyki.

Modne damskie fryzury z przedziałkiem 

Modne fryzury damskie z przedziałkiem na środku to fale i loki. Nie ma tu znaczenia ich wielkość i struktura. Mogą być gęste i drobne, bądź też duże i bardzo delikatne. Taka fryzura dodatkowo doda naszym włosom objętości i pięknie uniesie je u nasady. Najbardziej modne są obecnie fale w stylu retro: delikatne, romantyczne i bardzo kobiece.

Więcej o: