Masz bardzo krótkie włosy? Chcesz wyglądać kobieco i stylowo? Modne fryzury damskie na sezon jesień-zima 2019/2020

Bardzo krótkie włosy, wbrew pozorom, mogą być niezwykle kobiece i stylowe. Podpowiadamy, jak je nosić w zależności od kształtu twarzy. Z naszego tekstu dowiesz się również, jakie są w 2019 roku najbardziej modne fryzury damskie przy krótkich włosach.
Zobacz wideo

Bardzo krótkie fryzury, potocznie nazywane "na chłopaka", cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego! Wbrew pozorom mogą być niezwykle kobiece, odejmują lat i są do tego niezwykle wygodne i praktyczne. Ich stylizacja zajmuje dosłownie kilka minut.

Bardzo krótkie włosy - modne fryzury 2019

Bardzo krótkie fryzury damskie - modne w 2019 roku to przede wszystkim pixie cut, czyli ostre cięcie. Jest to fryzura z charakterem, przeznaczona przede wszystkim dla odważnych kobiet. Włosy są bardzo krótkie z tyłu, nieco dłuższe z przodu. Odsłaniają przy tym szyję i kark. Takie cięcie dobrze wygląda u kobiet, które mają dość regularne rysy twarzy. Dodatkowo można je uzupełnić supermodną dłuższą grzywką. W przypadku pixie cut najważniejsze jest dobre strzyżenie. Dzięki temu takie włosy nie będą już wymagały czasochłonnej stylizacji.

Bardzo krótkie fryzury - komu pasują?

Panie często obawiają się radykalnych cięć. Niepotrzebnie. Bardzo krótkie fryzury pasują bowiem praktycznie każdemu. Taka długość włosów dodatkowo dodaje pazura. Odpowiednio dobrane krótkie cięcie pozwala wyregulować kształt twarzy i nadać jej dobre proporcje.

Jak dobrać bardzo krótką fryzurę do kształtu twarzy:

  • twarz owalna: najlepiej postawić na krótkie fryzury z grzywką,
  • twarz okrągła: w tym przypadku najlepiej będzie się prezentować fryzura z rozwichrzonymi pazurkami, które delikatnie nachodzą na twarz, zasłaniając przy tym uszy oraz skronie,
  • twarz kwadratowa: wybierz krótkie fryzury z grzywką ściętą na ukos bądź też mocno wycieniowaną,
  • twarz trójkątna: postaw na długą grzywkę bądź też taką, którą będziesz mogła zaczesywać na bok.

Modne krótkie fryzury damskie 2019 - klasyczny bob

Dla pań, które boją się bardzo krótkich cięć, mamy inną propozycję. Bob! To jedna z najbardziej klasycznych i ponadczasowych damskich fryzur do włosów krótkich. Polega na skróceniu ich jednolicie do wysokości brody. W takiej fryzurze bardzo często tył głowy dodatkowo wygolony jest maszynką. Im niżej, tym włosy są coraz krótsze.

Bob może występować w kilku wersjach:

  • klasyczny bob: może mieć dodatkowo grzywkę,
  • bob chiński: wszystkie włosy są ścięte do jednej długości, a sięgają delikatnie poniżej linii szczęki,
  • bob z lat 60.: włosy są ścięte do jednej długości i sięgają powyżej linii szczęki.
Więcej o: