Jak utrzymać chłodny blond? Poznaj najlepsze sposoby na żółknięcie włosów

Chłodny blond niestety dość szybko ulega żółknięciu. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiec? Dowiesz się z naszego artykułu.
Zobacz wideo

Blond włosy są piękne, stylowe i niezwykle kobiece. Nic dziwnego, że na taki odcień włosów stawia wiele Polek. Niestety, kolor blond jest też trudny w utrzymaniu i pielęgnacji. W szczególności dotyczy to kobiet, które mają włosy o odcieniu chłodnego blondu. Taki kolor bardzo szybko ulega żółknięciu. Dlaczego i jak sobie z tym radzić? Podpowiadamy.

Dlaczego blond włosy stają się żółte?

Zaraz po wyjściu od fryzjera cieszysz się pięknym, chłodnym blondem, jednak po niedługim czasie twoje włosy nabierają brzydkiego, żółtego koloru? Doskonale to znamy. Jest to problem, który dotyka większość kobiet, które farbują swoje włosy na chłodny blond. Dlaczego tak się dzieje?

Niebieski barwnik odpowiada za nadanie włosom chłodnych odcieni. Jest dużo mniejszą cząstką niż inne odcienie, jak np. używany przy farbowaniu na blond pigment żółty. Ten drugi jest zdecydowanie większą cząstką. Dlatego też niebieski dużo szybciej i łatwiej ulega wypłukiwaniu z powierzchni włosów.

Rozjaśnianie włosów mocno ingeruje w ich strukturę i przesusza je. Takie suche i zniszczone kosmyki charakteryzują się wysoką porowatością, przez co niebieski pigment dużo szybciej i łatwiej wypłukuje się, zostawiając tym samym w większości żółty kolor. Zatem im bardziej wysuszone i zniszczone włosy, tym szybciej wypłukuje się ten cenny niebieski pigment.

Jak utrzymać chłodny blond?

Podstawą w pielęgnacji takich włosów są fioletowe szampony, odżywki oraz płukanki. Wybór jest naprawdę duży. Ich podstawowym celem jest zapobieganie żółknięciu włosów. Tutaj należy jednak pamiętać o regularnym stosowaniu takich fioletowych kosmetyków do włosów blond. Warto również mieć świadomość, że niestety, ale powodują one wysuszanie włosów.

Możesz sobie sama zrobić taką maseczkę w domu, która zapewni ci chłodny odcień blond włosów. Wystarczy, że do zwykłej nawilżającej maski do włosów dodasz kilka kropli gencjany. Taką mieszankę nałóż na włosy na minimum 15 minut. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością gencjany.

Więcej o: