Co na puszące się włosy? Jak poradzić sobie z niesfornymi włosami? Sposoby domowe i prosto z salonu fryzjerskiego

Puszące się włosy są utrapieniem nie tylko posiadaczek naturalnych loków. Również włosy naturalnie proste puszą się, gdy nie zadbamy o nie odpowiednio. Każde uszkodzenie mechaniczne włosa, niezależnie od jego typu, sprawia, że staje się on trudniejszy do okiełznania.

Puszące włosy- jak sobie z nimi radzić?

Co zrobić by cieszyć się gładkimi i lśniącymi kosmykami? Odpowiednia pielęgnacja i kosmetyki mogą zapobiec puszeniu się naszych włosów. Podpowiadamy, jak o nie dbać.

Nasze włosy puszą się zwykle ze względu na dużą ilość wilgoci w powietrzu. Włosy niektórych z nas mają genetyczną tendencję do puszenia się. Również wszelakie uszkodzenia mechaniczne sprzyjają powstawaniu niesfornego puchu na naszych głowach.

Co jeść na zdrowe włosy, odpowiedź znajdziesz w poniższym wideo:

Zobacz wideo

Co na puszące się włosy?

Włosy mające tendencję do puszenia się wymagają wyjątkowej pielęgnacji. Im bardziej nawilżone włosy, tym mniej się puszą. Przede wszystkim po każdym myciu należy użyć wygładzającej odżywki, która zamyka łuski włosa. Dzięki temu stają się one błyszczące i gładkie. 2-3 razy w tygodniu nałóżmy na włosy maskę i pozostawmy na 10-15 minut.

Istotny jest również sposób suszenia włosów. Po umyciu, włosy należy delikatnie osuszyć ręcznikiem. Łuski mokrych włosów są otwarte, a tym samym bardziej podatne na zniszczenia, dlatego pamiętamy, by delikatnie się z nimi obchodzić. Nigdy nie pocierajmy włosów ręcznikiem po myciu, sprawi to, że będą się puszyć. Zamiast tego łagodnie je wykręćmy.

Jeżeli używamy suszarki, zdecydujmy się na delikatny strumień chłodnego powietrza. Gorący podmuch przesusza włosy i nadaje im zmierzwionego wyglądu.

Olejek - magiczny eliksir na przesuszone włosy

Z pomocą przychodzą również olejki, przede wszystkim arganowy i kokosowy. Regularne olejowanie włosów nawilży je i wygładzi. Pamiętajmy jednak o dokładnym wypłukaniu włosów po zabiegu olejowania, inaczej staną się one tłuste i ciężkie.

Profesjonalny zabieg na puszące się włosy

Jeżeli powyższe zabiegi okażą się nieskuteczne, możemy zdecydować się na keratynowe prostowanie włosów. Zabieg polega na wypełnieniu łusek włosa białkiem keratynowym, przy zastosowaniu bardzo wysokiej temperatury, co sprawia, że włosy stają się jedwabiście gładkie. Pamiętajmy jednak, że jest to efekt tymczasowy i po kilku tygodniach włosy wracają do stanu sprzed zabiegu.

 Włosy puszące się- jaka fryzura?

Jaka fryzura pozwoli ukryć puszące się włosy? Każde upięcie włosów nada im zdrowszego wyglądu. Wypróbuj modnego upięcia zwanego messy bun, któremu Twoje puszące się końcówki nadadzą dodatkowej objętości. Wystarczy, że luźno zwiążesz włosy gumką, dłońmi nadasz upięciu nieco nonszalancji i gotowe! Po puszących się włosach ani śladu.

Więcej o: