Krótkie fryzury na sylwestra 2019/2020. Jakie cięcia będą modne dla krótkich włosów i komu pasują? Podpowiadamy

Masz krótkie włosy i nie wiesz, jaką fryzurę wybrać na sylwestra 2019/2020? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Sylwester dopiero za dwa miesiące, ale już teraz można zacząć myśleć o fryzurze na tę jedyną i wyjątkową noc w roku. Masz krótkie włosy i nie wiesz, jak się czesać? Nie martw się. W naszym tekście poznasz modne krótkie fryzury na sylwestra.

Krótkie włosy, wbrew pozorom, mogą być niezwykle kobiece i stylowe. Podpowiadamy, jak je nosić w zależności od kształtu twarzy. Nic dziwnego, że taka długość włosów nieustannie cieszy się dużą popularnością. Krótkie włosy są do bowiem niezwykle wygodne i praktyczne. Ich stylizacja zajmuje dosłownie kilka minut.

Krótkie fryzury na sylwestra

Krótkie fryzury damskie na sylwestra to przede wszystkim pixie cut, czyli ostre cięcie. Jest to fryzura z charakterem, przeznaczona przede wszystkim dla odważnych kobiet. Jak wygląda? Włosy są bardzo krótkie z tyłu, a nieco dłuższe z przodu i odsłaniają szyję oraz kark. Takie cięcie dobrze wygląda u kobiet, które mają dość regularne rysy twarzy. Dodatkowo można je uzupełnić supermodną dłuższą grzywką. W przypadku pixie cut najważniejsze jest dobre strzyżenie. Dzięki temu takie włosy nie będą już wymagały czasochłonnej stylizacji.

Krótkie fryzury - komu pasują?

Jeśli chcesz zdecydować się na krótką fryzurę sylwestrową, najpierw sprawdź, czy będzie ci pasować. A tego dowiesz się z naszego krótkiego i prostego poradnika.

Jak dobrać bardzo krótką fryzurę do kształtu twarzy:

  • twarz owalna: najlepiej postawić na krótkie fryzury z grzywką,
  • twarz okrągła: w tym przypadku najlepiej będzie się prezentować fryzura z rozwichrzonymi pazurkami, które delikatnie nachodzą na twarz, zasłaniając przy tym uszy oraz skronie,
  • twarz kwadratowa: wybierz krótkie fryzury z grzywką ściętą na ukos bądź też mocno wycieniowaną,
    twarz trójkątna: postaw na długą grzywkę bądź też taką, którą będziesz mogła zaczesywać na bok.

Krótkie fryzury sylwestrowe - postaw na klasykę, czyli fryzurę bob

Dla pań, które jednak boją się radykalnych krótkich cięć, mamy inną propozycję. Fryzurę bob. To jedna z najbardziej klasycznych i ponadczasowych damskich fryzur do włosów krótkich. Polega na skróceniu ich jednolicie do wysokości brody. W takiej fryzurze bardzo często tył głowy dodatkowo wygolony jest maszynką. Im niżej, tym włosy są coraz krótsze. Taki bob może występować w kilku wersjach.

Więcej o: