Fryzury wyszczuplające twarz. Jakie cięcie będzie najkorzystniejsze?

Fryzury wyszczuplające twarz? Tak, to możliwe! Dobrze ścięte i ułożone włosy potrafią optycznie odjąć kilogramów i to zupełnie bez diety. Bob, cieniowanie, a może asymetria - co wybrać, by wysmuklić owal twarzy?

Wcale nie musisz katować się drakońskimi dietami, by wyszczuplić swoją twarz. Odpowiednie cięcie stworzy fryzurę, dzięki której każda, nawet okrągła twarz będzie wyglądać na znacznie szczuplejszą.

Zobacz wideo

Fryzury wyszczuplające twarz - long bob

Jeśli chcesz uniknąć podkreślania krągłości twarzy, trzymaj się z dala od fryzur tworzących zwartą ramę wokół twarzy. Jeśli chcesz postawić na fryzurę typu bob, lepiej wybierz jego dłuższą wersję, która sięga poniżej linii brody lub do obojczyków. To wysmukli owal twarzy i nada lekkości sylwetce.

Zobacz bieliznę wyszczuplającą na AVANTI24.PL!

Fryzury wyszczuplające twarz - asymetria

Jednym z najprostszych sposobów na wyszczuplenie twarzy za pomocą fryzury jest asymetryczne cięcie. Jeśli nie chcesz obcinać włosów, ani zmieniać fryzury, wystarczy, że zmienisz przedziałek ze środka na lewą lub prawą stronę. W skutecznym wysmukleniu twarzy może również pomóc grzywka ułożona na bok albo modne postrzępione pasma. Możesz także zdecydować się na odważniejsze cięcie i pozostawić włosy dłuższe z przodu, a z tyłu krótsze. 

Fryzury wyszczuplające twarz - objętość

Przy okrągłej twarzy najlepiej unikać prostych, przyklapniętych pasm. Aby odjąć sobie optycznie kilku kilogramów, warto stawiać raczej na miękkie fale. Tak wystylizowane włosy o średniej długości są idealnym sposobem na optyczne zmniejszenie twarzy. Klasyczny dobierany warkocz, czy wysoki kucyk również sprawdzą się u posiadaczek okrągłej twarzy. Przy takiej fryzurze najlepiej natapirować nieco włosy na czubku głowy - taki trik doda centymetrów i zmniejszy twarz. 

Więcej o: