Odmładzające fryzury. Oto cięcia, które odejmują lat

Każdy z nas chce zachować młody wygląd jak najdłużej. Okazuje się, że odpowiednia stylizacja i cięcie naszych włosów może odjąć nam co najmniej kilka lat! Sprawdź jakie fryzury sprawią, że będziesz wyglądać młodziej.

Jak można scharakteryzować odmładzające fryzury dla kobiet? Muszą one być świeże, dynamiczne i w ciepłych odcieniach, dodając nam dziewczęcego uroku. Często nawet drobna zmiana może odjąć nawet kilka lat. Odpowiednie cięcie odświeży nasz wygląd i sprawi, że nie tylko będziemy wyglądać, ale i czuć się młodziej.

Idealny koczek w niecałą minutę. Sprawdź:

Zobacz wideo

Odmładzające krótkie fryzury

Podobno im więcej lat, tym nasze włosy powinny być krótsze. Jeżeli jesteś zwolenniczką takiego założenia, mamy coś dla Ciebie! Cięcie typu pixie cut idealnie sprawdzi się jako fryzurowa technika anti-aging. Warto jednak pamiętać, by cięcie pozostało raczej łagodne i naturalne, bez zbędnych asymetrii, które dodadzą do naszego wieku kilka cyferek. Zamiast tego postawmy na lekkie włosy, pozostające w kontrolowanym nieładzie i niejednolitą koloryzację. Taka fryzura jest pomysłowa i przyciągająca uwagę, a jednocześnie nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych czy stylizacyjnych. Jeżeli masz grzywkę, koniecznie ją wycieniuj. Jeśli pozostanie ona gęsta i ciężka doda Twojemu wyglądowi niepotrzebnie nawet kilku lat. 

Odmładzające fryzury dla średnich włosów

W przypadku włosów średnich czy półdługich, w celu odmłodzenia możemy zdecydować się na strzyżenie typu bob. By zachować młody wygląd, niech nasz bob będzie w stylu messy. Oznacza to, że zdecydowanie korzystniejsze będą wtedy delikatne fale, loki, niż idealnie wystylizowane proste włosy. Taka nonszalancja dodaje nam luzu i beztroski, dzięki czemu odejmuje lat. Warto pamiętać, że wszelkie fryzury idealnie okalające twarz, wizualnie ją postarzają. Dlatego przy średniej długości włosów zachowajmy w naszych fryzurach delikatny bałagan. Dobrze sprawdzą się też delikatne, romantyczne podpięcia. Są one bardzo dziewczęce, a naszemu wyglądowi dodają lekkości i energii.

Odmładzające fryzury dla włosów długich

Jeżeli pomimo wieku, uwielbiasz swoje długie włosy i nie zamierzasz ich skracać to świetnie! Okazuje się, że długie włosy również mogą odejmować nam lat. Ważna w ich przypadku jest odpowiednia stylizacja. Długie włosy mają do siebie to, że pozostaje dla nich wiele opcji na upięcia czy fantazyjne sploty. W przypadku włosów długich odmładzający efekt będzie miało upięcie typu koński ogon. Pamiętaj jednak, by było on luźne, a nie mocno spięte i ulizane. Wplatając dłonie przy głowie podnieś delikatnie włosy u nasady, tak by całe upięcie sprawiało wrażenie swobodnego. Jeżeli chodzi o koloryzację włosów długich to ich kolor nie powinien pozostawać jednolity. Jasne refleksy dodadzą animuszu i młodzieńczej energii. Jeżeli nie straszne Ci siwe włosy i nie chcesz ich farbować, postaw na cieniowanie, które nada włosom lekkości i odejmie Ci lat. 

Więcej o: