Modne fryzury damskie 2019 - bob i long bob. Jak nosić włosy średniej długości?

Te fryzury są zawsze w modzie. Mowa o bobie i long bobie, lub inaczej lobie. Wiele gwiazd i celebrytek decyduje się na takie właśnie cięcie. Czym jest bob i long bob?

Fryzura bob jest zawsze świeża i modna. Jednak nie każdemu będzie pasowało takie cięcie. Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Long bob to fryzura, która sprawdzi się przy każdym typie urody. Podpowiadamy, jak nosić te cięcia.

Idealny koczek w niecałą minutę? Zobacz, jak ekspresowo zrobić stylową fryzurę

Zobacz wideo

Modne fryzury damskie 2019 - bob

Bob to cięcie, które bez zawahania możemy nazwać ponadczasowym. Jest ciekawe, eleganckie i zawsze modne. Fryzura jest kobieca i decyduje się na nią wiele gwiazd, takich jak Victoria Beckham, Emma Stone czy Natalie Portman. Okazuje się, że choć cięcie bob robi wrażenie, nie pasuje każdej z nas. Warto sprawdzić czy fryzura będzie dla nas, zanim zdecydujemy się na cięcie. Przede wszystkim, bob może nie wyglądać korzystnie u osób z drobną i szczupłą twarzą. Ważne jest również odpowiednie dobranie długości do kształtu naszej twarzy. Jeśli jest okrągła, bob powinien sięgać kilka centymetrów za brodę, by optycznie ją wydłużyć. Przy twarzy kwadratowej, bob z przednim cieniowaniem sprawdzi się najlepiej. Jeśli nasza twarz ma trójkątny kształt i chcemy delikatnie złagodzić jej rysy, wybierzmy opcję cięcia sięgającego do brody. W przypadku boba najlepiej sprawdzą się włosy proste. 

Modne fryzury damskie 2019 - long bob

Jeżeli nie jesteś przekonana do odważnego cięcia na boba, mamy dla Ciebie inne rozwiązanie. Long bob to cięcie bardziej praktyczne i uniwersalne. Ma on długość co najmniej do obojczyków i nadaje włosom objętości. Do tego możemy wybrać opcję cięcia idealną dla nas, z przedziałkiem na środku, na bok, z grzywką lub bez. Do tego long bob jest na tyle długi, by złapać włosy w różne interesujące upięcia, jak na przykład messy bun. Fryzura dobrze wygląda w przypadku włosów zarówno prostych, jak i lekko falowanych czy kręconych. To dzięki temu pokochały ją polskie gwiazdy takie jak Małgorzata Rozenek- Majdan, czy Ewa Chodakowska. Fryzura jest absolutnym hitem sezonu 2019 i nic w tym dziwnego, jest bowiem wygodna i stylowa oraz nie wymaga specjalistycznych zabiegów stylizacyjnych. 

Więcej o: