Fryzura koński ogon. Jak wykonać modną fryzurę z kucykiem?

Nie da się ukryć, że koński ogon to jednak z najpopularniejszych fryzur wśród kobiet. Jest łatwa w wykonaniu i niezwykle komfortowa w noszeniu. Choć pozornie może wydawać się, że koński ogon jest dość nudnym upięciem, to można go wystylizować na naprawdę modną fryzurę. Jak wykonać efektowny konski ogon i komu najbardziej pasuje?

Koński ogon - jak wygląda ta fryzura?

Koński ogon to fryzura, która polega na upięciu wszystkich włosów za pomocą gumki. Kucyk utworzony z włosów przypomina 'koński ogon' - stąd też nazwa jej nazwa. Kucyk to fryzura wygodna i elegancka, która nadaje się zarówno do pracy, na imprezę czy na siłownię. Dodatkowo, włosy uniesione do góry w taki sposób optycznie wyszczuplają twarz. 

Zobacz wideo

Fryzury z końskim ogonem - dla kogo?

Koński ogon pasuje tak naprawdę do każdego kształtu twarzy. Pasuje zarówno kobietom bez grzywki, jak i tym, które noszą prostą i asymetryczną grzywkę. Uważać powinny jedynie panie o kwadratowej twarzy, które nie powinny związywać włosów zbyt mocno, gdyż taki zabieg może podkreślić mocne rysy twarzy. Kobiety o twarzy kwadratowej powinny nosić luźny kucyk z lekko wypuszczonymi kosmykami włosów. 

Koński ogon - modne i stylowe pomysły na fryzurę

  • Messy ponytail - 'rozczochrana' wersja końskiego ogona. Aby się uczesać w ten sposób, należy lekko podtapirować włosy lekko złapać je razem. Taki niedbały kucyk jest niezwykle kobiecy.
  • Kucyk gładko zaczesany - to najbardziej elegancji ze wszystkich wersji końskiego ogona. Tego typu fryzurę można dostrzec często na czerwonym dywanie. Aby osiągnąć efekt należy dokładnie wyprostować włosy i użyć pasty nabłyszczającej, która utrzyma wszystko w ryzach.
  • Niski kucyk z przedziałkiem - prosta propozycja, która sprawdzi się zarówno do pracy, jak i na imprezę. Wystarczy zrobić przedziałek na środku, a włosy związać tuż nad karkiem. opadające pasma można wyprostować lub zakręcić lokówką. 
Więcej o: