Elektryzujące się włosy - jak sobie z tym radzić? Poznaj prosty i skuteczny trik. Potrzebujesz tylko trzech składników

Elektryzujące się włosy to problem, który dotyka wiele osób i to szczególnie późną jesienią oraz zimą. Dlaczego tak się dzieje? Powodem jest bowiem nadmierne wysuszanie się włosów. Jak sobie z tym radzić? Poznaj bardzo prosty, tani i szybki trik na elektryzowanie się włosów.

Elektryzujące się włosy to problem, który dotyka nas głównie późną jesienią oraz zimą. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są przyczyny elektryzowania się włosów? Tego dowiesz się z naszego tekstu. Zdradzamy również prosty, tani i szybki trik, który pomaga w ujarzmianiu elektryzujących się włosów. Wystarczą zaledwie trzy ogólnodostępne składniki!

Nie tylko włosy elektryzują się. Również ubrania. Masz tego dość? Z pomocą przyjdą ci lakier do włosów oraz metalowy wieszak na ubrania:

Zobacz wideo

Elektryzujące się włosy - przyczyny

Dlaczego włosy się elektryzują? Dlatego, że podlegają zjawiskom fizycznym. W pewnych warunkach ładują się dodatnio, przez co odpychają się, podnoszą i w konsekwencji unoszą w powietrzu. Brak odpowiedniego nawilżenia włosów, które stają się suche i porowate (szorstkie), wpływa na to, że są one bardziej podatne na elektryzowanie się. Reasumując, im bardziej nasze kosmyki są nawilżone, tym mniej podatne na ten nieprzyjemny proces.

Włosy wysusza przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, a także stosowanie czapek i ręczników, które wykonane są ze sztucznych materiałów. Również nieodpowiednia pielęgnacja może wysuszać nasze kosmyki. Chodzi dokładnie o sposób, w jaki je myjemy, suszymy i czeszemy.

Prosty sposób na elektryzowanie się włosów

Farah Dhukai to popularna Instagramerka urodowa. Na swoim profilu udostępniła wideo, na którym zdradza prosty, szybki i tani przepis na serum, które pomaga w walce z elektryzowaniem się włosów.

Serum na elektryzowanie się włosów - składniki i przepis

Aby zrobić serum na elektryzowanie się włosów potrzebujesz:

  • żel aloesowy lub lniany (Farah Dhukai szczególnie poleca ten drugi składnik),
  • woda destylowana,
  • olejek jojoba (ewentualnie kokosowy bądź oliwa z oliwek).

Wymieszaj ze sobą 2 łyżeczki żelu aloesowego lub lnianego, 1 szklankę wody destylowanej oraz 1,5 łyżeczki olejku jojoba. Powstałe serum przelej najlepiej do butelki z atomizerem lub dozownikiem, dzięki czemu łatwiej ci będzie nanieść specyfik na włosy.

Więcej o: