Sombre blond to hit wśród modnych kolorów włosów. Wyjaśniamy, na czym polega taka koloryzacja i komu pasuje

Sombre blond to jeden z najbardziej modnych obecnie kolorów włosów. Jest bardzo uniwersalny i pasuje praktycznie każdej kobiecie. Do tego dodaje objętości cienkim włosom. Idealne rozwiązanie!

Sombre blond to zdecydowanie hit wśród najmodniejszych kolorów włosów na sezon jesień-zima 2019/2020. Nic dziwnego! Jest naprawdę piękny, bardzo kobiecy, a do tego wszystkiego ożywia twarz i dodaje uroku. W dodatku wygląda bardzo naturalnie. Co więcej, taki kolor idealnie nadaje się do cienkich włosów. Sombre blond to koloryzacja, która nada im objętość.

Gwiazdy też mają problem z nieprofesjonalnymi fryzjerami. Przekonała się o tym Dorota Szelągowska:

Zobacz wideo

Sombre blond - co to?

Sombre blond cieszy się niesłabnącą popularnością już od kilku sezonów. Ostatnio znów powrócił do łask. Wystarczy wpisać #sombre lub #sombreblond na Instagramie bądź też na Pintereście. Jest to jedna z najczęściej wyszukiwanych w sieci metod koloryzacji włosów. Kobiety wręcz oszalały na punkcie tego odcienia. Nic dziwnego!

Sombre blond to jednocześnie bardzo naturalny, subtelny i twarzowy kolor. Jak wygląda taki odcień włosów? W dużym skrócie jest to delikatniejsza wersja ombre. Taka koloryzacja zapewnia włosom bardzo naturalny i subtelny efekt rozjaśnionych włosów. Nie jest tak inwazyjna jak ombre i idealnie wpisuje się w trend natural look.

Włosy koloru sombre blond wyglądają tak, jakby były delikatnie rozjaśnione pod wpływem słońca - mają subtelne, jaśniejsze, cienkie refleksy już od nasady włosów. Zaś w przypadku ombre jaśniejsze są tylko końcówki. Sombre różni się od ombre również tym, że przejścia między poszczególnymi kolorami włosów są dużo bardziej delikatnie i subtelne w przypadku tej pierwszej metody koloryzacji.

Więcej - popularne produkty do włosów damskich 2020

Sombre blond - jak go osiągnąć?

Sombre blond to piękny i bardzo naturalny kolor, jednak niełatwo samemu go osiągnąć. Dlatego farbowanie włosów pozostaw profesjonaliście, czyli fryzjerowi. Nie próbuj osiągnąć efektu sombre blond w domu.

Więcej - pielęgnacja twarzy 2020. Jakie produkty wybrać?

Sombre blond – komu pasuje?

Sombre blond to bardzo uniwersalny kolor, który pasuje praktycznie każdej kobiecie, bez względu na wiek czy długość włosów. Jest też idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które boją się radykalnych zmian, a potrzebują lekkiej metamorfozy. Sombre blond to również wygodna koloryzacja włosów, ponieważ nie wymaga częstych wizyt u fryzjera - odrosty nie są aż tak widoczne, jak w przypadku tradycyjnych metod koloryzacji.

Zobacz - produkty do pielęgnacji ciała 2020

Więcej o: