Modne fryzury do pracy. Jak efektownie uczesać się w mniej niż 5 minut?

Fryzura do pracy powinna być elegancka, trwała, ale i prosta w wykonaniu. Kiedy rano w biegu szykujemy się do wyjścia, nie mamy czasu na zbyt wymyślne stylizacje włosów. Sprawdź nasze pomysły na modne fryzury do pracy.

Każda z nas codziennie chce wyglądać i czuć się wyjątkowo. Jednak często po prostu brakuje nam czasu na wykonanie wymyślnej fryzury. Dlatego przygotowałyśmy dla Was pomysły na modne fryzury do pracy, które wykonacie w 5 minut!

Warkocz bez plecenia. Tak efektowny i łatwy do wykonania. Sprawdź:

Zobacz wideo

Modne fryzury do pracy - bąbelkowy warkocz

Lubisz pleść warkocze, ale ten tradycyjny Ci się znudził? Wykonanie zjawiskowego warkocza wcale nie musi być trudne. Warunek jest jeden- musisz być posiadaczką długich włosów, raczej równej długości- te cieniowane mogą nieładnie wystawać z warkocza. By wykonać warkocz, oddzielamy część warstwy włosów i wiążemy na czubku głowy. Następnie zbieramy kolejną, tym razem nieco węższą warstwę i zapinamy pod pierwszą. Następnie górną część dzielimy na pół, a tą niższą przerzucamy na górę. Górną zaplatamy gumką blisko przepleconej części. Delikatnie palcami poszerzamy upięcie, by nadać mu objętości. W kolejne część postępujemy analogicznie, jednak przez zapięciem górnej warstwy, dobieramy do niej włosy z rozpuszczonej części i spinamy. W ten sposób zaplatamy resztę włosów. 

Modne fryzury do pracy - messy bun

Messy bun to nic innego, jak luźno spięty koczek. Taka fryzura jest łatwa w wykonaniu, wygodna, a przy tym bardzo kobieca. Najprościej uzyskamy efekt messy bun zaczynając od spięcia włosów, tak jak w  koński ogon na czubku głowy, trzymając głowę w dół. Nie przeplatamy jednak włosów do końca, pozostawiają je złożone w pół. Przy pomocy palców rozszerzamy włosy w upięciu, jak i przy głowie. Następnie resztę włosów z tyłu głowy zaplatamy do środka, tak by złapała je gumka, która trzyma resztę upięcia. Jeśli to konieczne, przy pomocy malutkich spinek złap włosy, które zbytnio wystają z koka. 

Modne fryzury do pracy - gęsty kucyk

Jeżeli marzysz o gęstym i długim końskim ogonie, jednak Twoje włosy są cienkie i niezbyt długie, mamy dla Ciebie rozwiązanie! Wystarczy, że spinając włosy w kucyk, pozostaw dolną warstwą, tę najbliżej karku, rozpiętą. Powinna ona być wąska, tak by włosy były tylko z tyłu głowy, a nie wystawały bokami. Resztę włosów upnij wysoko i połącz z warstwą luźną tak, by sprawiały wrażenie całości. W ten sposób warstwa dolna sprawi wrażenie, że Twoje włosy są dłuższe niż w rzeczywistości.

Więcej o: