Pixie cut to najbardziej modna i odmładzająca fryzura do włosów krótkich na 2020 rok. Jak wygląda i komu pasuje?

Szukasz modnej fryzury do krótkich włosów? Już nie musisz. Przejrzeliśmy najbardziej gorące trendy na nowy, 2020 rok i już wiemy. Pixie cut - to właśnie jedna z najbardziej modnych fryzur na nadchodzący sezon.

Pixie cut - to fryzura, która prym wiodła w latach 60. XX wieku i właśnie powraca do łask. Chciałabyś radykalnie obciąć włosy, ale boisz się, że będziesz wyglądała nudno, niekobieco, a twoja fryzura będzie przypominać tzw. "na chłopaka"? Nic bardziej mylnego! Postaw na modny pixie cut. Jak wygląda taka fryzura? Komu pasuje? Czytaj dalej.

Masz złe doświadczenia związane z wizytą u fryzjera? Nie tylko ty. Również gwiazdy borykają się z tego typu problemami. Przykładem może być Dorota Szelągowska. Co się stało? Tego dowiesz się z naszego wideo:

Zobacz wideo

Pixie cut - modna fryzura na 2020 rok

Pixie cut to jedna z najbardziej modnych fryzur zgodnie z najgorętszymi trendami na nowy, 2020 rok. To bardzo krótkie i radykalne obcięcie włosów. Wbrew pozorom taka fryzura pixie cut jest bardzo kobieca, stylowa, a do tego niezwykle praktyczna i łatwa w ułożeniu oraz w utrzymaniu. Sprawdzi się idealnie zarówno do pracy, jak również na co dzień.

Jedną z prekursorek tej modnej fryzury była słynna Coco Chanel. Zainspirowało się nią wiele gwiazd światowego formatu, a później zwykli ludzie. Pixie cut, która najbardziej modna była w latach 60., ponownie powraca do łask. Aby dodać jej więcej modnego akcentu i delikatnego pazura, można ją dodatkowo uzupełnić efektowną opaską bądź też dużą, błyszczącą spinką. W ten sposób uzyskasz bardziej nowoczesny efekt.

Pixie cut - jak wygląda?

Pixie cut to fryzura, w której włosy są bardzo krótkie. Cięcie jest jednak delikatne i cieniowane, dzięki czemu cała fryzura jest bardzo lekka, a optycznie wygląda, jakby miała większą objętość. Pixie cut to stylizacja włosów, która odmładza i nadaje bardziej dziewczęcego, zalotnego stylu.

Pixie cut - komu pasuje?

Takie bardzo krótkie cięcie - pixie cut pasuje przede wszystkim kobietom, które mają ładne, regularne rysy twarzy i w miarę długą szyję. Taka stylizacja włosów dobrze prezentuje się również u kobiet, które mają dość małe twarze. Jak już wcześniej zostało wspomniane, fryzura pixie cut odmładza, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet w wieku 40 lat, 50 lat, 60 lat i więcej.

Więcej o: