Fryzury, które optycznie wyszczuplą twarz i będą modne w 2020 roku

Wraz z nowym rokiem planujesz zmianę w swoim wyglądzie w postaci nowej fryzury? Zależy ci, by sprawiła, że twoja twarz będzie wyglądała szczuplej? Mamy kilka bardzo modnych propozycji fryzurowych na rok 2020.

Zastanawiasz się co możesz zrobić, by wyszczuplić swoją twarz? Wcale nie musisz wydawać kroci w gabinecie medycy estetycznej. Optycznie odejmiesz sobie kilka kilogramów przy pomocy odpowiedniego cięcia włosów. Sprawdź, które fryzury pozwolą uzyskać pożądany efekt.

Patrycja Kazadi ostatnio nosiła perukę. Na wakacjach pokazała, jak naprawdę wyglądają jej włosy:

Zobacz wideo

Fryzury, które optycznie wyszczuplą twarz na rok 2020 - lob

Lob, czyli long bob, to wariacja na temat tradycyjnego boba, czyli cięcia, przy którym włosy z przodu twarzy są dłuższe, a z tyłu krótsze. Zwykle sięga on do brody, dlatego nie jest korzystny dla osób o okrągłej twarzy. Jeśli marzysz o bobie, ale wiesz, że sprawi on, że twoja buzia wyglądać będzie na pulchniejszą, lepiej zdecyduj się na long boba. To zdecydowanie bardziej uniwersalne uczesanie, dzięki swojej asymetrii, sprawi, ze twarz wyda się podłużna, a dzięki temu ją wyszczupli. Przy lobie, twoje włosy mogą sięgać nawet za obojczyki.

Fryzury, które optycznie wyszczuplą twarz na rok 2020 - asymetryczny przedziałek

Niezawodnym sposobem na wyszczuplenie optyczne twarzy jest asymetryczna fryzura. Niezależnie od tego jakiej długości są twoje włosy, jeśli jesteś posiadaczką okrągłej twarzy, zawsze decyduj się na asymetryczny przedziałek. Spójrz na aktorkę Michelle Williams. Pomimo drobnej budowy ciała, jej twarz ma zaokrąglony kształt. Aktorka nie przepada za symetrycznymi fryzurami, a zdecydowanie smuklej jej twarz wygląda kiedy z nich rezygnuje. 

Fryzury, które optycznie wyszczuplą twarz na rok 2020 - podniesienie włosów u nasady

Dobrym sposobem na wyszczuplenie twarzy będzie podniesienie włosów u nasady. Im większa ich objętość, tym mniejsza wydaje się nasza buzia. Taki efekt możesz uzyskać dzięki odpowiedniemu cieniowaniu włosów u fryzjera. Jeżeli jednak twoje włosy mają naturalną tendencję do opadania, nawet po zabiegu wycieniowania, pomóż im trochę przy pomocy suszenia głową w dół, kosmetyków zwiększających objętość i delikatnego tapiru. Dzięki temu odwrócisz uwagę od krągłości twarzy. 

Więcej o: