Klaudia Halejcio platynową blondynką? Ten kolor włosów nie wszystkim pasuje. Podpowiadamy, jak uniknąć jego żółknięcia

Klaudia Halejcio zaskoczyła swoich fanów sporą metamorfozą. Aktorka postawiła na platynowy blond. Prawdopodobnie to tylko peruka. Komu pasuje taki kolor włosów? Jak zapobiegać jego żółknięciu? Odpowiadamy.

Klaudia Halejcio zdecydowanie nie należy do gwiazd, które lubią eksperymentować z włosami: fryzurą i ich kolorem. Popularna polska aktorka młodego pokolenia od lat wierna jest ciemnym włosom, których długość jedynie delikatnie zmienia. Tym razem jednak przeszła sporą metamorfozę, a jej efektami podzieliła się na swoich profilach w mediach społecznościowych.

widełko

Klaudia Halejcio platynową blondynką?

Klaudia Halejcio zaskoczyła ostatnio swoich fanów. Na Instagramie opublikowała zdjęcie, na którym jest nie do poznania! Gwiazda ma bowiem krótsze włosy koloru platynowego blondu. Jak wam się podoba? Wolicie ją w nowej fryzurze, czy jednak w ciemnych, dłuższych włosach?

 

Zaniepokojonych fanów uspokajamy. Klaudia Halejcio raczej nie postawiła na totalną zmianę. Aktorka prawdopodobnie ma na sobie tylko perukę.

Platynowy blond - komu pasuje?

Platynowy blond to dość wymagający i przede wszystkim chłodny kolor włosów, który nie wszystkim pasuje. Dlatego, jeśli decydujesz się na tak dużą metamorfozę, warto zastanowić się, czy platynowy blond na pewno jest dla ciebie.

O tym, jak prezentujemy się w danym kolorze włosów, decyduje przede wszystkim ton naszej skóry. Jeśli masz jasną karnację, spokojnie możesz pozwolić sobie na chłodny platynowy odcień. Jeśli zaś jesteś posiadaczką ciemnej karnacji, lepiej zrezygnuj z bardzo jasnego blondu na rzecz np. rozświetlających blond pasemek.

Platynowy blond - jak go osiągnąć?

W przypadku platynowego blondu, cierpliwość to podstawa. Taka koloryzacja to nie lada wyzwanie dla włosów. Zanim rozjaśnisz je do pożądanego odcienia platyny, daj włosom czas. Być może dojście do tak jasnych włosów zajmie ci kilka miesięcy, jednak warto uzbroić się w cierpliwość, by nie zniszczyć zdrowych pasm. Najważniejsze jest jednak, by dekoloryzacja była przeprowadzana przez dobrego, zaufanego i sprawdzonego fryzjera, który odpowiednio dostosuje plan rozjaśniania do kondycji włosów. 

Jak utrzymać chłodny blond? Poznaj najlepsze sposoby na żółknięcie włosów

Platynowy blond to chłodny odcień włosów. Niestety, dość szybko ulega żółknięciu. Dlatego też podstawą w pielęgnacji takich włosów są fioletowe szampony, odżywki oraz płukanki. Wybór jest naprawdę duży. Ich podstawowym celem jest zapobieganie żółknięciu włosów. Tutaj należy jednak pamiętać o regularnym stosowaniu takich fioletowych kosmetyków do włosów blond. Warto również mieć świadomość, że niestety, ale powodują one wysuszanie włosów.

Więcej o: