Niezawodne sposoby na przetłuszczające się włosy

Musisz myć włosy codziennie, bo bardzo szybko się przetłuszczają i wyglądają na nieświeże? Zabiera ci to sporo czasu i staje się uciążliwe? Podpowiadamy, co zrobić, by włosy dłużej pozostawały czyste.

Przetłuszczające się włosy doskwierają nam szczególnie w zimie, kiedy często pocieramy je czapkami. Do tego suche powietrze w pomieszczeniach również sprawia, że włosy tracą swoją świeżość. Latem problem nie znika, kiedy jest gorąco i mocniej się pocimy. Co pomoże na przetłuszczające się włosy?

Dwa koki są lepsze niż jeden? Zobacz, jak zrobić fryzurę idealną dla znudzonych klasyką:

Zobacz wideo

Sposoby na przetłuszczające się włosy - częściej spinaj włosy

Kiedy nosisz włosy rozpuszczone, częściej ich dotykasz i czeszesz. Kiedy to robisz, skóra głowy zaczyna produkować sebum, którego nadmiar prowadzi do przetłuszczania się włosów. By tego uniknąć, noś włosy upięte. Wysoko spięty koński ogon czy piękny kok będzie wyglądał nie mniej zjawiskowo niż rozpuszczone włosy, a dzięki nim będziesz mogła ograniczyć mycie, bo włosy dłużej będą świeże.

Sposoby na przetłuszczające się włosy - oczyszczaj skórę głowy

By włosy wyglądały na czyste i świeże, dbaj o to, by dokładnie oczyszczać skórę głowy. Pamiętaj o tym w czasie mycia. By dogłębnie oczyścić skórę głowy, możesz wykonać jej peeling. Zrób go sama, lub kup w drogerii. Nie należy jednak z peelingami przesadzać. Oczyszczaj przy jego pomocy skórę głowy nie częściej niż raz na dwa tygodnie, w przeciwnym razie pobudzisz gruczoły do nadprodukcji sebum i pogłębisz problem.

Sposoby na przetłuszczające się włosy - unikaj nadmiaru kosmetyków i stosuj suchy szampon

Jeżeli twoje włosy mają skłonność do przetłuszczania się, zwróć uwagę na to jakich używasz kosmetyków do ich pielęgnacji i czy nie stosujesz ich zbyt wiele. Mogą one obciążać włosy i doprowadzać do szybszego przetłuszczania się. Możesz za to zacząć stosować suchy szampon. Dzięki niemu, nie będziesz musiała codziennie myć włosów, bo kosmetyk sprawi, że wyglądać będą one na świeże. To bardzo pomocne, kiedy się spieszysz. Pamiętaj jednak, by nie używać go codziennie.

Więcej o: