Chunky highlights - największy hit koloryzacyjny w 2020 roku

Planujesz zmianę koloru włosów? W 2020 roku pojawił się nowy hit w koloryzajci włosów. Może was nieco zaskoczyć, bo przypomina modę z przełomu lat 90 i początku XXI wieku. Sprawdź, czym są chunky highlights.

Trendy fryzurowe i koloryzacyjne dosyć szybko się zmieniają, choć nie aż tak często, jak te modowe. Czasami ciężko jednak za nimi nadążyć. Podpowiadamy, jakie kolory włosów będą modne w 2020 roku, a jednym z hitów ostatnich tygodni stały się tak zwane chunky highlights.

Anna Lewandowska udostępniła urocze wideo, jak Klara myje jej włosy. Zobacz:

Zobacz wideo

Chunky highlights - największy hit koloryzacyjny w 2020 roku

Pamiętacie fryzury gwiazd z końcówki lat 90 oraz początku XXI wieku? Zdecydowanie królowały wtedy pasemka. Miały specyficzny, mocno kontrastowy charakter i były grube. Ostatnie koloryzacyjne trendy, takie jak ombre, sombre czy flamboyage pozostawały w opozycji do pasemek typu chunky. Modne były raczej delikatnie przejścia między tonami kolorystycznymi na włosach. 2020 rok przynosi pewne zmiany w trendach koloryzacyjnych, a jest nimi powrót do wyrazistych psemek! To świetna propozycja dla tych z nas, które nie chcą całkowicie zmieniać swojego koloru włosów, mają jednak chęć na mała odmianę. Dzięki chunky highlights, twoja fryzura nabierze charakteru i świeżości.

Chunky highlights - na czym polega koloryzacja?

Modna koloryzacja typu chunky polega na dodaniu do fryzury wyrazistych, jasnych pasemek. Nowa wersja trendu popularnego już ponad 20 lat temu zakłada jednak więcej delikatności niż kiedyś. Oznacza to, że przejścia bardziej dyskretne, by uniknąć efektu przerysowania. Dzięki temu fryzura nabiera zupełnie nowego wyglądu i lekkości. Chunky highlights dobrze sprawdzą się przede wszystkim przy włosach średnich i długich. W przypadku krótkiej fryzury, lepiej zastosować tę koloryzację bardzo delikatnie, inaczej efekt będzie zbyt pstrokaty. Łagodne rozświetlenie sprawi, że dzięki małej zmianie, twoja fryzura nabierze wyrazistości i idealnie wpisze się w noworoczne trendy.

Więcej o: