Stone blond to nowa odmiana platynowego blondu. Ten kolor włosów jest bardzo kobiecy i łatwiejszy w utrzymaniu!

Stone blond robi furorę w sieci. Nic dziwnego! Ten supermodny i bardzo kobiecy odcień włosów doskonale zastąpi popularny platynowy blond. Dlaczego? Dlatego, że jest bardzo podobny, za to łatwiejszy w utrzymaniu.

Stone blond - mówi ci coś ta nazwa? Jeśli nie, to dobrze ją zapamiętaj. Jest to bowiem jeden z najbardziej modnych kolorów włosów na 2020 rok. Żeby się przekonać o jego dużej popularności wystarczy wpisać hasztag #stoneblonde na Instagramie bądź też na Pintereście. Jak wygląda ten modny kolor włosów - stone blonde? Tego dowiesz się z dalszej części naszego tekstu. Warto wiedzieć, że jest to doskonała alternatywa dla włosów w kolorze platynowego blondu.

Dorota Szelągowska wspomina tragiczną wizytę u fryzjera. Spalił jej włosy!

Zobacz wideo

Stone blond - modny kolor na 2020 rok (trendy)

Stone blond to idealna alternatywa dla włosów platynowych. Dlaczego? Dlatego, że jest to tak pożądany jasny odcień, ale też jednocześnie nie jest aż tak wymagający jak platynowy blond. Stone blond to bowiem połączenie chłodnego, popielatego blondu (który jest trudny w utrzymaniu) z lekko cieplejszym, bardziej beżowym odcieniem. W ten sposób uzyskujemy bardziej naturalny kolor, który w dodatku jest dużo łatwiejszy w utrzymaniu.

 

Modny platynowy blond

Platynowy blond to niekwestionowany hit wśród włosowych trendów praktycznie w każdym sezonie. Jednak uzyskanie perfekcyjnego, chłodnego blondu to nie lada wyzwanie. To efektowny, ale bardzo wymagający kolor i w dodatku nie wszystkim pasuje.

Modny platynowy blond - komu pasuje?

Decydując się na tak spektakularną metamorfozę warto zastanowić się, czy platynowy blond na pewno nam pasuje. O tym, jak prezentujemy się w danym kolorze włosów, decyduje przede wszystkim ton naszej skóry. Jeśli masz jasną karnację, spokojnie możesz pozwolić sobie na chłodny platynowy. jeśli natomiast jesteś posiadaczką ciemnej karnacji, lepiej zrezygnuj z bardzo jasnego blondu na rzecz np. rozświetlających blond pasemek.

Jak utrzymać chłodny blond?

Podstawą w pielęgnacji takich włosów są fioletowe szampony, odżywki oraz płukanki. Wybór jest naprawdę duży. Ich podstawowym celem jest zapobieganie żółknięciu włosów. Tutaj należy jednak pamiętać o regularnym stosowaniu takich fioletowych kosmetyków do włosów blond. Warto również mieć świadomość, że niestety, ale powodują one wysuszanie włosów.

Możesz sobie sama zrobić taką maseczkę w domu, która zapewni ci chłodny odcień blond włosów. Wystarczy, że do zwykłej nawilżającej maski do włosów dodasz kilka kropli gencjany. Taką mieszankę nałóż na włosy na minimum 15 minut. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością gencjany.

Więcej o: