Modne fryzury do włosów krótkich. Oto największe hity na 2020 rok! W dodatku odmładzają

Krótkie włosy, wbrew pozorom, mogą być bardzo kobiece i stylowe. Z naszego tekstu dowiesz się, które fryzury do krótkich włosów są modne w 2020 roku.

Masz krótkie włosy i nie wiesz, jak się czesać, aby wyglądać modnie, stylowo i kobieco? Nie martw się. Specjalnie dla ciebie przejrzeliśmy najnowsze i najbardziej gorące trendy na 2020 rok. Przed tobą zestawienie kilku najbardziej modnych fryzur do włosów krótkich na 2020 rok.

Dorota Szelągowska wspomina tragiczną wizytę u fryzjera. Spalił jej włosy!

Zobacz wideo

Modne krótkie fryzury damskie na 2020 rok - klasyczny bob

Bob to jedna z najbardziej klasycznych i ponadczasowych damskich fryzur do włosów krótkich. Jest też bardzo praktyczna, ponieważ pasuje większości kobietom, bez względu na ich wiek, czy kształt twarzy. Modna fryzura bob polega na skróceniu włosów równo do wysokości brody. W takiej fryzurze bardzo często tył głowy dodatkowo wygolony jest maszynką. Im niżej, tym włosy są coraz krótsze.

Bob może występować w kilku wersjach:

  • klasyczny bob: może mieć dodatkowo grzywkę,
  • bob chiński: wszystkie włosy są ścięte do jednej długości, a sięgają delikatnie poniżej linii szczęki,
  • bob z lat 60.: włosy są ścięte do jednej długości i sięgają powyżej linii szczęki.

Modne krótkie fryzury damskie na 2020 rok - blunt bob

Ostatnio niekwestionowanym hitem wśród modnych fryzur do włosów krótkich jest blunt bob. Fryzura ta charakteryzuje się bardzo naturalnym i swobodnym cięciem. Dzięki temu włosy wyglądają tak, jakby były ułożone w kontrolowanym nieładzie.

Modne krótkie fryzury damskie na 2020 rok - asymetryczny bob z grzywką

Bob może występować również w wersji asymetrycznej. Charakteryzuje się on wyraźnie dłuższymi włosami z przodu, a krótszymi z tyłu. Dość często są one dodatkowo lekko podkręcone w stronę twarzy. Cała fryzura w stylu asymetrycznego boba przypomina od tyłu literę A. Warto również postawić na fryzurę z grzywką: prosto lub na bok. 

Modne krótkie fryzury damskie na 2020 rok - pixie cut

Posiadaczkom włosów krótkich, które pragną odważnych fryzur z pazurem i charakterem, proponujemy supermodny pixie cut, czyli ostre cięcie. Jak wygląda? Włosy są bardzo krótkie z tyłu, zaś nieco dłuższe z przodu. Odsłaniają przy tym szyję i kark. Takie cięcie dobrze wygląda u kobiet, które mają dość regularne rysy twarzy.

Więcej o: