Jak dbać o włosy w ciąży? Sprawdzone triki Anny Lewandowskiej

Anna Lewandowska, która jest w drugiej ciąży, zdradziła na swoim blogu "Healthyplanbyann" sprawdzone, domowe sposoby na pielęgnację włosów. Używa do tego tanich i naturalnych składników.

Anna Lewandowska jest obecnie w drugiej ciąży. Popularna trenerka i żona Roberta Lewandowskiego rodzi wiosną tego roku. Gwiazda na bieżąco dzieli się za pośrednictwem swojego bloga i profili społecznościowych poradami dla kobiet w ciąży. Tym razem zdradziła swoje sprawdzone sposoby na domową i naturalną pielęgnację włosów.

Anna Lewandowska odnosi się do drwin ze smalcu:

Zobacz wideo

Anna Lewandowska zdradziła, jak w ciąży dba o włosy

Anna Lewandowska opublikowała na swoim blogu "Healthyplanbyann" post, w którym opisała swoje sprawdzone, domowe i naturalne sposoby na pielęgnację włosów dla kobiet w ciąży. Jedna z najbardziej popularnych polskich trenerek przyznała, że dla niej podstawą jest odpowiednia dieta. To właśnie jej zawdzięcza swoje gęste, mocne i błyszczące włosy w ciąży.

Podstawą diety powinno być zbilansowanie w niej makroskładników: przede wszystkim tłuszczy, ale także białek i węglowodanów. Pamiętajcie zwrócić uwagę na to, aby spożywać pełnoziarniste produkty zbożowe, przede wszystkim w postaci kasz, a rzadziej pieczywa czy makaronów. Również ważne są regularne posiłki, które wpłyną na to, że organizm nie będzie odkładał spożytych kalorii w postaci tkanki tłuszczowej. Jeśli będziecie dostarczać mu pożywienia o tych samych porach, “zaprogramujecie” swój metabolizm. Taka praktyka pozwala szybciej zredukować nadmierną masę ciała po ciąży, ale także pomaga dbać o skórę, włosy i paznokcie 

- czytamy na blogu Anny Lewandowskiej.

 

Anna Lewandowska - domowa i naturalna pielęgnacja włosów

Anna Lewandowska zdradziła również sprawdzone sposoby na naturalne i domowe maseczki i szampony do włosów. Pierwsza z nich to maseczka z masłem shea. Taki specyfik idealnie sprawdzi się przy włosach suchy, zniszczonych i pozbawionych blasku. Inne sposoby Anny Lewandowskiej to maseczka z rycyną oraz maseczka z oliwą. Żona Roberta Lewandowskiego poleca również stosowanie szamponu jajecznego, który wzmacnia włosy. Dokładne przepisy tych naturalnych i domowych sposobów Anny Lewandowskiej na pielęgnację włosów w ciąży znajdziecie na jej blogu.

Więcej o: