Modne fryzury do cienkich i rzadkich włosów. Te stylizacje dodadzą im objętości

Modne fryzury do cienkich i rzadkich włosów. Te stylizacje dodadzą im objętości

Cienkie i rzadkie włosy to problem, z którym borykasz się na co dzień? Nie martw się. Odpowiednie fryzury naprawdę potrafią zdziałać cuda! Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy krótkie zestawienie stylizacji włosów, dzięki którym zyskają one optyczną objętość.

Dorota Szelągowska wspomina tragiczną wizytę u fryzjera. Spalił jej włosy!

Zobacz wideo

Fryzury do cienkich włosów - podstawy stylizacji

Podczas stylizacji włosów cienkich i rzadkich pamiętaj o tym, aby jak najrzadziej używać gorących urządzeń, takich jak lokówka czy prostownica. Dodatkowo podczas suszenia włosów zawsze ustawiaj w suszarce opcję z zimnym nawiewem. Pamiętaj również o tym, żeby nie przesadzać z ilością środków do stylizacji. Im mniej produktów będziesz używać, tym lepiej. Zdecyduj się na jeden profesjonalny kosmetyk do objętości włosów, zamiast na kilka, które mogą obciążyć włosy, przez co będą one "oklapnięte".

Fryzury do cienkich włosów - modne krótkie cięcia (bob i pixie cut)

Cienkie i rzadkie włosy dobrze układają się, gdy są krótko obcięte. Najlepsza maksymalna długość dla nich to taka do ramion lub krótsza. Taka właśnie fryzura pozwoli uzyskać ci optyczną objętość. Jakie są modne fryzury do krótkich włosów w 2020 roku? Przede wszystkim różne odmiany boba. Jeśli masz cienkie i rzadkie włosy i chcesz dodać im objętości, możesz również postawić na modną fryzurę pixie cut. 

Bob to jedna z najbardziej klasycznych i ponadczasowych damskich fryzur do włosów krótkich. Jest też bardzo praktyczna, ponieważ pasuje większości kobietom, bez względu na ich wiek, czy kształt twarzy. Modna fryzura bob polega na skróceniu włosów równo do wysokości brody. W takiej fryzurze bardzo często tył głowy dodatkowo wygolony jest maszynką. Im niżej, tym włosy są coraz krótsze.

W 2020 roku modne są odmiany boba. Jedną z nich jest fryzura blunt bob. Taka stylizacja włosów charakteryzuje się bardzo naturalnym i swobodnym cięciem. Dzięki temu włosy wyglądają tak, jakby były ułożone w kontrolowanym nieładzie. Bob może również występować w modnej wersji asymetrycznej z grzywką, najlepiej taką na bok.

Jeśli masz cienkie i rzadkie włosy i chcesz dodać im objętości, postaw na cool girl bob. To bardzo modna obecnie fryzura, w której włosy u nasady ułożone są na prosto i gładko, zaś końcówki pasm są roztrzepane i powykręcane w różne strony. W ten sposób tworzą bardzo delikatne i nieregularne fale. Taka fryzura jest jednocześnie bardzo stylowa i niezwykle kobieca. Warto pamiętać, że cool girl bob to stylizacja włosów, w których przedziałek jest na środku. Jeżeli zaś chodzi o długość takiej fryzury cool girl bob, to jest taka, jak w klasycznym bobie - włosy mogą sięgać do ucha bądź też delikatnie poniżej. 

Kolejną fryzurą do cienkich i rzadkich włosów jest pixie cut. Jest to odważna stylizacja włosów - ostre cięcie, która doda im objętości, pazura i charakteru. W pixie cut włosy są bardzo krótkie z tyłu, zaś nieco dłuższe z przodu. Odsłaniają przy tym szyję i kark. Takie cięcie dobrze wygląda u kobiet, które mają dość regularne rysy twarzy.

Cienkie i rzadkie włosy - skąd problem?

Cienkie i rzadkie włosy to zazwyczaj kwestia genetyki, chociaż nie zawsze. Takie pukle bywają też rezultatem ich mechanicznego uszkodzenia, spowodowanego np. nadmiernym prostowaniem, farbowaniem oraz innymi agresywnymi zabiegami. Posiadaczki cienkich włosów powinny przede wszystkim zadbać o odpowiednią pielęgnację. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się kosmetyki przeznaczone do włosów cienkich, które ich nie obciążą, tylko nadadzą objętości. 

Więcej o: