Jak stylizować włosy bez wysokiej temperatury? Oto sposoby na fale i loki, które nie zniszczą włosów

Wysoka temperatura lokówki niszczy włosy, lecz większość z nas niestety używa jej do stylizacji myśląc, że nie ma innego wyjścia, by cieszyć się pięknymi lokami. Jak stylizować włosy bez wysokiej temperatury? Wyjaśniamy!
Zobacz wideo

Zdrowe i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet, jednak narzędzia do ich stylizacji działają na nie destrukcyjnie. Moda na szczególne dbanie o kondycję włosów spowodowała, że coraz częściej kobiety decydują się na stylizacje włosów bez użycia wysokiej temperatury i narażania włosów na zniszczenia. Jak zatem osiągnąć perfekcyjnie skręcone włosy bez użycia lokówki? Podpowiadamy!

Jak stylizować włosy bez wysokiej temperatury?

Loki w stylu Hollywood

Grube fale w stylu Old Hollywood to jeden z większych trendów w stylizacji włosów. Co ciekawe, można stworzyć takie loki bez użycia lokówki o dużej średnicy, której najczęściej używa się do tego rodzaju stylizacji. Aby osiągnąć taki efekt wystarczy zastosować metodę "na wsuwki". Najpierw należy nałożyć piankę na całej długości włosów i dokładnie rozczesać. Następnie, włosy dzielimy na trzy części (dwie boczne i jedną dolną) i każdą z nich nawijamy na palec wskazujący - od nasady po końce - i przypina wsuwką powstały z włosów pierścień. Włosy pozostawiamy na około 60 minut. Wyciągamy wsuwki i spryskujemy lakierem, by utrwalić fryzurę.

Kolejnym sposobem na loki jak z czerwonego dywanu jest sposób na skarpetki. Wystarczy związać dwie długie skarpetki, umieszczając złączeniem na czubku głowy i na każdą ze skarpet nawinąć włosy (podzielone wcześniej na dwie części). Następnie, obie części zwijamy w ślimaki po dwóch stronach głowy i zostawiamy na kilka godzin lub całą noc. Na koniec wystarczy rozpuścić włosy i delikatnie przeczesać je palcami. 

 

Surferskie fale

Delikatne fale w stylu surferki to fryzura, w której każda kobieta będzie wyglądać naprawdę korzystnie. Subtelne loki prezentują się naturalnie i dodają uroku. Aby osiągnąć taki efekt na włosach bez użycia wysokiej temperatury, wystarczy delikatnie zwilżyć włosy mgiełką lub hydrolatem i zapleść je w dwa warkocze. Tak przygotowane włosy zostawić na kilka godzin lub całą noc. Następnie, należy rozpuścić włosy i delikatnie rozczesać je palcami, a na koniec spryskać sprayem z solą morską. 

Zobacz także: Równowaga PEH, a zdrowe włosy. Czym jest?

Więcej o: