Silky waves to najmodniejsza fryzura sezonu. Takie fale będziemy nosić w 2020 roku

Moda lubi zataczać kręgi. Co jakiś czas wracają do nas trendy, które obowiązywały wiele lat temu. Podobnie jest z najmodniejszą fryzurą na wiosnę 2020! To silky waves, czyli pofalowane włosy, które nosiły kobiety już w latach 20.
Zobacz wideo

Modna fryzura na wiosnę 2020 - silky waves

Fale w stylu retro wracają. W zestawieniu największych trendów na wiosnę/lato 2020 znalazła się fryzura, którą nosiły kobiety w latach 20. i 30. To niezwykle kobieca fryzura, która co jakiś czas powraca na czerwony dywan. Jest uwielbiana przez panie, gdyż nawet najprostszej sukience potrafi dodać klasy. Co więcej można ją wykonać niemal na każdej długości włosów. Jednak w nadchodzącym sezonie silky waves będziemy nosić nie tylko wieczorem, lecz także na co dzień zestawiając je z białą koszulą i klasycznymi jeansami. 

Silky waves - jak wykonać retro fale?

Silky waves to specyficzny rodzaj fal, których ułożenie wymaga odpowiedniej techniki. Takie fale w stylu retro najłatwiej wykonać, nakładając na włosy dużą ilość żelu i modelując pasma palcami przy twarzy oraz zabezpieczając je klipsami fryzjerskimi do czasu wyschnięcia. Choć pozornie ta fryzura wydaje się być skomplikowana, to tak naprawdę odrobina praktyki wystarczy, by opanować ją do perfekcji. Poza tym, wcale nie musisz misternie układać całych włosów. Dla modnego efektu wystarczy zaledwie jeden element tej retro fryzury - np. charakterystycznie ułożona przy twarzy grzywka.

 
Więcej o: