Modne fryzury dla kobiet dojrzałych na rok 2020. Te cięcia potrafią odjąć nawet kilka lat

Fryzura może odejmować lub dodawać lat, podkreślać urodę albo całkowicie ją przysłaniać. Wszystko zależy przede od rodzaju cięcia, długości włosów oraz ich koloru. Oto modne fryzury dla dojrzałych kobiet, które optycznie odejmą lat każdej pani.
Zobacz wideo

Jak odmłodzić się za pomocą fryzury? Odpowiednie cięcie odświeży wizerunek i sprawi, że nie tylko będziesz wyglądała, lecz także czuła się młodziej. Podobno im więcej mamy lat, tym krótsze powinny być nasze włosy. Jednak nie jest to do końca prawda. Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji są nasze włosy. Jeśli jesteś posiadaczką gęstych włosów, możesz sobie pozwolić na dowolną długość pasm. Jeśli natomiast twoje włosy są raczej rzadkie i cienkie, lepiej postaw na krótkie cięcia.

Modne fryzury dla kobiet dojrzałych - krótkie cięcia

Wiele dojrzałych kobiet decyduje się ściąć włosy na krótko, gdyż taka fryzura nie tylko odświeża wygląd, lecz także potrafi optycznie zagęścić włosy. Jednym z modnych cięć, na jakie powinny zdecydować się dojrzałe panie jest fryzura typu choppy, w której pasma są mocno wycieniowane/ - poszatkowane - co sprawia, że same układają się w artystyczny nieład. Drugą z takich fryzur jest pixie cut, którą pokochały gwiazdy. Krótkie i wyraźnie cieniowane włosy z delikatną grzywką na bok sprawią, że każda dojrzała kobieta będzie wyglądać i czuć się wspaniale!

Zobacz - produkty do włosów, które odżywią i wzmocnią twoje pasma!

Modne fryzury dla kobiet dojrzałych - włosy półdługie

Dla dojrzałych kobiet, które nie chcą decydować się na drastyczne cięcia, a gęstość włosów pozwala im na nieco dłuższe pasma, najlepszą opcją będzie ponadczasowy bob (sięgający linii żuchwy) lub long bob (w długości do obojczyków). Ta klasyczna fryzura jest niezwykle twarzowa i sprawdza się niemal u każdej kobiety, niezależnie od wieku czy kształtu twarzy.

Więcej - modne perfumy damskie na jesień i zimę!

Modne fryzury dla kobiet dojrzałych - włosy długie

To nie prawda, ze dojrzałe kobiety nie mogą sobie pozwolić na długie włosy. Panie, które są szczęśliwymi posiadaczkami gęstych, zdrowych i lśniących pasm mogą zdecydować się na długość znacznie przekraczającą np. long boba. Ważne jednak by odpowiednio o nie zadbać i nadać lekkości i kształtu odpowiednim cięciem. Najlepsze będzie delikatne cieniowanie, które ułatwi ich codzienną stylizację. Można również zdecydować się na delikatną grzywkę, która zrównoważy proporcje twarzy i dodatkowo odejmie lat.

Zobacz - kosmetyki do pielęgnacji, które pokochały Polki!

Więcej o: