Fryzury komunijne z warkoczem. Najpiękniejsze uczesania 2020

Warkocz to fryzura uwielbiana przez kobiety. Nie jest trudny w wykonaniu, a wygląda naprawdę zjawiskowo. Szczególnie dobrze sprawdzi się przy fryzurze komunijnej. Sprawdź nasze propozycje na uczesanie dla dziewczynki.

Zastanawiasz się, jak uczesać swoją córkę na uroczystość pierwszej komunii? Z bielą sukienki pięknie współgrać będą warkocze w rożnym wydaniu. Ważne jednak, by pamiętać, że fryzura powinna być trwała i wygodna, by nie krępować ruchów córki, która i tak przytłoczona będzie pewnie emocjami i odświętnym strojem. Podpowiadamy, jak możesz upiąć włosy dziecka, w zależności od ich długości.

 Czas iść do szkoły, a włosy najchętniej schowałabyś pod czapką? Ta fryzura cię uratuje!

Zobacz wideo

Fryzury komunijne z warkoczem - włosy rozpuszczone ze spleceniem

Jeżeli twoje dziecko dobrze czuje się z rozpuszczonymi włosami, a kosmyki same ładnie się układają, wystarczy delikatny dodatek w postaci splecenia, by podkreślić fryzurę. Zbierz pasma włosów z dwóch stron i spleć w warkocze. Może to być zwykły, tradycyjny splot, lub francuski, który będzie elegantszy. Złap oba pasma z tyłu głowy i zepnij razem prostą spinką. W połączeniu z kwiecistym wiankiem fryzura będzie wyglądała uroczo, a jednocześnie będzie wygodna i trwała.

Fryzury komunijne z warkoczem - warkocz push-up

Jeśli twoja córka ma długie, grube włosy, dobry rozwiązaniem może się okazać splecenie włosów w warkocz typu push-up. Wcale nie musisz się w tym celu udawać specjalnie do fryzjera. W sieci znajdziesz wiele tutoriali ukazujących, jak wykonać samodzielnie warkocz, który robi naprawdę olśniewające wrażenie. By stworzyć uczesanie o tak dużej objętości konieczne jest posiadanie długich włosów, o równej długości, bez cieniowań. Inaczej włosów nie uda się spleść wszystkich i będą nieestetycznie wystawać.

Fryzury komunijne z warkoczem - podwójny dobierany warkocz i koński ogon

Jeżeli zamierzasz upiąć włosy córki w koński ogon, możesz w prosty sposób urozmaicić fryzurę, dodając po bokach dobierane warkocze. Spleć je przy samej głowie, zaczynając od czoła i kończąc kilka centymetrów przed czubkiem głowy. Złap wszystkie włosy razem i zepnij wysoko ozdobną, białą gumką. Wygładź włosy przy głowie i spryskaj lakierem, by fryzura była nieskazitelna. Możesz dodatkowo wpiąć w warkocze malutkie spinki z ozdobnymi różyczkami, dzięki czemu upięcie będzie jeszcze bardziej odświętne. 

Więcej o: