Styl francuski fryzur. Jak czesać włosy, by wyglądać szykownie niczym Francuzki?

Czym charakteryzuje się francuski styl fryzur? Naturalnością, swobodą i prostotą ułożenia. Oto fryzury, które są najczęściej wybierane przez Francuzki. Inspiracje prosto z Instagrama.
Zobacz wideo

Francuzki dobierają swoje fryzury tak, by były nieskomplikowane, podkreślały urodę, wyglądały naturalnie i nie trzeba im było poświęcać zbyt wiele czasu. Paryżanki zazwyczaj nie używają ani prostownicy, ani lokówki, natomiast naturalny skręt wydobywają zaplatając na noc warkocza lub pozostawiając do naturalnego wyschnięcia, po wcześniejszym wtarciu pianki. Żeby jednak móc pozwolić sobie na takie układanie fryzury, włosy muszą być perfekcyjnie obcięte oraz w dobrej kondycji.

Fryzury Francuzek

Sekret naturalności fryzur Francuzek tkwi w tym, że zamiast wciąż zmieniać kolor włosów oraz eksperymentować z cięciem, zwyczajnie podkreślają swoją urodę i to, co dała im matka natura. Francuski raczej rzadko farbują włosy, a jeśli już się na coś decydują, to są to naturalne refleksy. Używają również sprawdzonych kosmetyków do pielęgnacji, by nie ryzykować z ewentualnym "bad hair day".

Modne fryzury francuskie - zasady

  1. Decydując się na cięcie w stylu Francuzek, postaw na lekkie cieniowane. To nada im swobody oraz objętości. Artystyczny nieład na włosach jest jak najbardziej pożądany! 
  2. Jeśli grzywka, to taka, która sprawia wrażenie lekko za długiej. Najlepiej, by nachodziła na linię brwi lub nawet je przykrywała.
  3. Chcesz nadać włosom objętości i naturalnego skrętu? Kiedy włosy są jeszcze lekko wilgotne po umyciu, nałóż na nie piankę, a następnie weź głowę w dół i zmierzwij włosy palcami. Na koniec pozwól im wyschnąć w swoim tempie.
  4. Jeśli decydujesz się na suszenie włosów suszarką, wybierz najsłabszą siłę podmuchu i susz w kierunki od nasady, aż po końce. Dzięki temu, włosy nie będą się puszyć.
 
Więcej o: