Pokaż mi swoje włosy, a powiem Ci kim jesteś. Co mówią o Tobie twoje włosy?

Słyszałaś kiedyś o czymś takim jak psychologia włosów? Okazuje się, że typ twoich kosmyków może powiedzieć dużo o twojej osobowości i charakterze. Fryzura jest dla nas niewątpliwie ważnym środkiem wyrazu. Sprawdź, co mogą oznaczać twoje włosy.

Oprócz tego, ze włosy mogą dużo powiedzieć o stanie twojego organizmu i twoim zdrowiu, odzwierciedlają także twoje wnętrze. Fryzura może dużo powiedzieć nam o charakterze osoby, która ją nosi. Sprawdź, co twoje uczesanie i cięcie mówi o tobie.

 Nie wiesz, jak ujarzmić kręcone włosy? Ten przeplatany kucyk jest banalnie prosty i efektowny:

Zobacz wideo

Co mówią o Tobie twoje włosy? - Włosy kręcone

Zazwyczaj ludzie z mocno pokręconymi włosami, są osobami o wielkim sercu. Okazują sporo ciepła całemu otoczeniu, nie tylko bliskim. Są też bardzo kreatywne, wszystko jest dla nich inspiracją, uwielbiają próbować i są bardzo ciekawe świata. Ich ogromna wrażliwość sprawia, że często wpadają w przygnębienie, jednak szybko znajdują z wyjście z emocjonalnego dołu.

Co mówią o Tobie twoje włosy? - Włosy falowane

Osoby z falowanymi włosami są pełne energii i często nie mogą usiedzieć w miejscu. Mogą być odbierane przez otoczenie jako nieco nadpobudliwe, bo wszystko co robią wykonują bardzo szybko i są w nieustannym biegu. Takie osoby po prostu nienawidzą nudy, dzięki temu świetnie sprawdzają się na stanowiskach wymagającego szybkiego działania pod presją.

Co mówią o Tobie twoje włosy? - Włosy proste

Osoby z prostymi włosami są zwykle bardzo konsekwentne w swoich działaniach i cierpliwie dążą do wyznaczonego sobie celu. Są bardzo zorganizowane i lubią mieć wokół siebie porządek. Mają analityczny umysł, są zapobiegliwie i dokładne. To świetni pracownicy i lojalni przyjaciele.

Co mówią o Tobie twoje włosy? - Włosy długie

Osoby o długich włosach zwykle są bardzo uczuciowe. Mają charakter totalnych romantyków, uwielbiają poezję i powieści o miłości. Duchowość jest ważną częścią ich życia. Nie są dobre w przedmiotach ścisłych, przerażają je tabelki i obliczenia.

Co mówią o Tobie twoje włosy? - Krótkie włosy

Osoby z krótkimi włosami są zwykle bardzo pewne siebie i zdecydowane. Nie lubią zamieszania, są bardzo konkretne i szybko podejmują decyzje. Osoby z krótkimi fryzurami są też zwykle bardzo towarzyskie i otwarte.

Co mówią o Tobie twoje włosy? - Włosy średniej długości

Osoby, które decydują się na ścięcie włosów do ramion czy obojczyków to zazwyczaj osoby spokojne. Lubią ciszę i cenią sobie wygodę. Mają raczej introwertyczne usposobienie, co nie oznacza, że brakuje im przyjaciół. Lubią jednak spędzać czas w małym 2-3 osobowym gronie i niezbyt dobrze czują się będąc w centrum uwagi.

Więcej o: