Fryzury z opaskami. Jak modnie nosić ozdoby do włosów?

Opaska do włosów to od kilku sezonów jeden z modniejszych dodatków. Potrafią zupełnie odmienić fryzurę i są świetnym dopełnieniem stylizacji. Oto ciekawe pomysły na fryzury z opaskami w roli głównej.
Zobacz wideo

Modna opaska potrafi nawet najprostszej fryzurze dodać charakteru. U posiadaczek krótkich włosów najlepiej sprawdzą się cienkie opaski zdobione błyszczącymi kamykami lub subtelne, wiązane tasiemki. Dziewczyny z długimi włosami mogą pozwolić sobie na szersze opaski, które ostatnio są hitem wśród dziewczyn.

Sprawdź ozdoby do włosów na Avanti24.pl!

Fryzura z opaską - romantyczne fale

Posiadaczki długich włosów mogą urozmaicić klasyczne fale ozdobną opaską. Wystarczy dokładnie wysuszyć włosy, zrobić przedziałek na środku i zakręcić je przy pomocy prostownicy lub lokówki. Następnie utrwalić pasma lakierem i na środek głowy nałożyć wybraną opaskę.

Uczesanie z opaską - delikatne upięcie

Do zrobienia upięcia potrzebna będzie opaska na gumce. Przy tej fryzurze najlepiej sprawdzą się włosy średnie lub półdługie. Na początku warto delikatnie zakręcić włosy, by lepiej się układały. Następnie zakładamy opaskę na głowę w ten sposób, by okalała czubek głowy i zaczynamy oplatać włosy wokół opaski. Na wysokości karku przerywamy oplatanie i zaczynamy z drugiej strony. Pozostałe na środku, luźne pasma zwijamy w taki sposób, by całkowicie zakryły gumę.

Upięcia z opaską - warkocz oraz kucyk

Codzienne fryzury również dobrze wyglądają w towarzystwie modnych opasek. Wystarczy zapleść klasycznego warkocz lub spiąć włosy w kucyk i założyć do tego wybraną opaskę. Taka fryzura zajmie dosłownie kilka minut, a z pewnością przykuje uwagę.

Więcej o: