Najmodniejsze fryzury damskie. Oto największe hity na 2020 rok! Poznaj najbardziej modne trendy

Modne fryzury damskie na 2020 rok to przede wszystkim stylizacje do włosów krótkich. Bob i różne jego odmiany, pixie cut czy fryzury z grzywką to tylko początek listy najbardziej gorących trendów.

Modne fryzury na 2020 rok. Specjalnie dla was zrobiliśmy krótki przegląd najnowszych i najbardziej gorących trendów w stylizacji włosów. Znajdą coś dla siebie zarówno posiadaczki krótkich włosów, półdługich, jak również tych długich. 

Warkocz bez plecenia. Tak efektowny i łatwy do wykonania:

Zobacz wideo

Modne fryzury do włosów krótkich - trendy na 2020 rok

Krótkie włosy, wbrew pozorom, mogą być naprawdę bardzo kobiece i stylowe. W dodatku zgodnie z najnowszymi i najbardziej gorącymi trendami na 2020 rok są też bardzo modne. Co więcej, odmładzają, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla dojrzałych kobiet. Mamy zatem dobrą wiadomość dla wszystkich posiadaczek krótkich włosów. Nie zapuszczajcie ich! Z naszego tekstu dowiecie się, które konkretnie fryzury do włosów krótkich są obecnie najbardziej modne.

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów znajdziesz na Avanti24.pl!

Modne krótkie fryzury damskie - klasyczny bob (trendy na 2020 rok)

Bob to jedna z tych najbardziej klasycznych i ponadczasowych damskich fryzur do włosów krótkich. Jest też jednocześnie bardzo praktyczna, ponieważ pasuje większości kobietom, i to bez względu na ich wiek, czy kształt twarzy. Taka modna fryzura bob polega na skróceniu włosów równo, mniej więcej do wysokości brody. W takiej stylizacji włosów tył głowy bardzo często dodatkowo wygolony jest maszynką. Im niżej, tym włosy są coraz krótsze. Klasyczny bob to uniwersalna i ponadczasowa fryzura.

Modne fryzury damskie do włosów krótkich - cool girl bob (trendy na 2020 rok)

W obecnym sezonie trendy lansują różne odmiany fryzury bob. Jedną z najbardziej modnych jest cool girl bob. Taka stylizacja włosów polega na ułożeniu ich na prosto i gładko tuż u nasady. Końcówki zaś są roztrzepane i powykręcane w różne strony. W ten sposób tworzą się bardzo delikatne i nieregularne fale. Taka fryzura jest modna, stylowa i niezwykle kobieca. Warto przy tym pamiętać, że cool girl bob to stylizacja włosów, w których przedziałek jest na środku.

Modne fryzury damskie do włosów krótkich - blunt bob (trendy na 2020 rok)

Kolejnym hitem wśród najbardziej modnych krótkich fryzur na 2020 rok jest blunt bob. Fryzura ta charakteryzuje się naturalnym i swobodnym cięciem. Dzięki temu włosy wyglądają tak, jakby były ułożone w kontrolowanym nieładzie.

Modne fryzury damskie do włosów krótkich - asymetryczny bob (trendy na 2020 rok)

Bob może występować również w wersji asymetrycznej. Czym się różni od klasyki? Tym, że włosy z przodu są wyraźnie dłuższe, zaś krótsze z tyłu. Dość często są one dodatkowo lekko podkręcone w stronę twarzy. Cała fryzura w stylu asymetrycznego boba przypomina od tyłu literę A. 

Modne fryzury damskie do włosów krótkich - pixie cut (trendy na 2020 rok)

Posiadaczkom włosów krótkich, które pragną odważnych fryzur z pazurem i charakterem, proponujemy supermodny pixie cut, czyli ostre cięcie. Jak wygląda? Włosy są bardzo krótkie z tyłu, zaś nieco dłuższe z przodu. Odsłaniają przy tym szyję i kark. Takie cięcie dobrze wygląda u kobiet, które mają dość regularne rysy twarzy.

Modne fryzury damskie - grzywka (trendy na 2020 rok)

Grzywka to kolejny gorący trend wśród stylizacji włosów na 2020 rok. Jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które mają wysokie czoło i chciałyby je ukryć. Taką modną grzywkę można nosić prosto, równo ściętą. Można również w wersji asymetrycznej bądź też zaczesanej na bok.

Zobacz też: kosmetyki w świetnych cenach na Avanti24.pl!

Modne fryzury damskie - włosy średnie/półdługie (trendy na 2020 rok)

Dla włosów półdługich, inaczej średnich (o długości do ramion) najbardziej modna będzie fryzura lob. Taka stylizacja włosów często zwana jest również long bob bądź też collarbone bob. Włosy sięgają w niej mniej więcej do obojczyków. Lob jest jedną z częściej wybieranych damskich fryzur ze względu na swoją praktyczność i niebanalny charakter.

Modne fryzury damskie - włosy długie (trendy na 2020 rok)

Grube, romantyczne fale na długich włosach prezentują się niezwykle kobieco. Nadają włosom objętości i sprawiają, że wyglądają lekko. Taka fryzura podkreśla subtelność, dodaje uroku, a w dodatku jest niezwykle prosta w wykonaniu. Wystarczy, że zakręcisz pasma na lokówkę o dużej średnicy i delikatnie spryskasz lakierem. Jeśli zależy ci na bardziej naturalnych falach, zapleć na noc dwa warkocze, a rano po prostu rozczesz je palcami.

Więcej o: