Jak przyspieszyć porost włosów? Poznaj najlepsze metody na długie, piękne i gęste włosy

Jak przyspieszyć porost włosów? Jest na to kilka prostych, tanich i domowych sposobów. Poznasz je z naszego tekstu.

Piękne, długie i zdrowo wyglądające włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety natura nie jest łaskawa dla wszystkich. Co zatem robić, aby przyspieszyć porost włosów i przy okazji wzmocnić je? Są na to dość proste, domowe, naturalne i niedrogie sposoby. Jakie? Tego dowiesz się z dalszej części naszego tekstu.

Zobacz wideo Warkocz bez plecenia. Tak efektowny i łatwy do wykonania

Jak przyspieszyć porost włosów - masaż skóry głowy

Masaż skóry głowy to sprawdzony sposób na przyspieszenie porostu włosów. Jeżeli chcesz szybko zwiększyć długości swoich pasm i generalnie wzmocnić je, to musisz zadbać nie tylko o nie same, ale przede wszystkim o skórę głowy. To właśnie w niej znajdują się cebulki włosów, które odpowiadają za pojawienie się nowych pasm i wzrost tych już istniejących. Aby pobudzić je do działania, regularnie stosuj masaż skóry głowy.

Jak i kiedy wykonywać taki masaż skóry głowy na porost włosów? Najlepiej wykonywać go regularnie bezpośrednio przed myciem, ponieważ częsty dotyk pobudza wydzielanie sebum, co w konsekwencji sprawia, że włosy stają się tłuste. Taki masaż możesz wykonywać dłońmi. Możesz również kupić sobie specjalny masażer. Pamiętaj, że w tym przypadku liczy się regularność i systematyczność. Dzięki temu poprawisz krążenie i przyspieszyć porost włosów.

Jak przyspieszyć porost włosów - odpowiednia dieta

Nawet te najdroższe i najbardziej skuteczne kosmetyki nie zdziałają cudów, jeżeli włosom nie będziesz dostarczać odpowiednich składników od wewnątrz. Dlatego najlepiej włącz do swojej diety produkty takie jak np.: jaja, ryby, siemię lniane, płatki owsiane oraz zielona warzywa. Zawierają one substancje odżywcze i witaminy, które bardzo dobrze działają na nasze włosy. Niezwykle ważne jest również, aby dbać o odpowiedni poziom nawodnienia organizmu. Dlatego pij minimum dwa litry dziennie, najlepiej małymi łyczkami, regularnie przez cały dzień.

Jak przyspieszyć porost włosów - odpowiednie szczotkowanie

Również odpowiednie szczotkowanie pomoże ci przyspieszyć porost włosów. Swoje pukle powinnaś szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie: najlepiej rano i wieczorem. Podczas szczotkowania przejeżdżaj też szczotką po skórze głowy. W ten sposób pobudzisz krążenie krwi. Warto zainwestować w specjalną szczotkę antystatyczną lub taką, która wykonana jest z naturalnych materiałów. Unikaj jednak przy tym szczotkowania mokrych włosów. Są one wtedy dużo bardziej podatne na łamanie się. 

Jak przyspieszyć porost włosów - białkowa maska 

Aby przygotować taką białkową maseczkę na porost włosów, oddziel białka od żółtek. Te pierwsze nałóż na włosy i pozostaw przez około 15 minut. Następnie spłucz letnią wodą. Dzięki takiej prostej i taniej metodzie twoje włosy staną się bardziej błyszczące, mocniejsze i będą szybciej rosły.

Więcej o: