Zabieg keratynowy na włosy. Ile kosztuje i czy warto w niego inwestować?

Zabieg keratynowy na włosy to bardzo popularna usługa w dobrych salonach fryzjerskich. Keratyna doskonale regeneruje i zabezpiecza włosy, ale też skórę i paznokcie. Dlatego też kuracje keratynowe cieszą się coraz większą popularnością.

Keratyna w kosmetyce - działanie

Zabieg keratynowy na włosy zyskał w ostatnich latach wielką popularność wśród klientek salonów fryzjerskich. Keratyna doskonale sprawdza się na włosach kręconych i prostych, przesuszonych, zniszczonych zabiegami fryzjerskimi i puszących się. Ubocznym skutkiem jej działania jest czasowe wyprostowanie włosów, co jest idealnym sposobem dla pań, które chcą choć na jakiś czas pozbyć się swoich loków i całkowicie odmienić fryzurę. Keratyna jest dość powszechnie dostępnym zabiegiem, a jego cena zależy od kilku czynników.

Keratyna jest substancją, która ma zbawienne działanie na włosy, paznokcie i skórę. Dlatego tak często jest ona stosowana w wielu rodzajach kosmetyków. Keratyna jest to białko, które stanowi jedną z substancji budulcowych włosów i paznokci. Może być ona wytwarzana w sposób syntetyczny i właśnie taka postać wykorzystywana jest w kosmetologii. Keratyna w kosmetyce jest wykorzystywana tak, aby substancja ta mogła wniknąć w strukturę skóry lub włosów i uzupełnić braki. Dzięki temu ulegają one wygładzeniu, uelastycznieniu, odzyskują blask i połysk. Keratyna poprawia także stan nawilżenia skóry i włosów, co powoduje ogólne polepszenie ich kondycji. Od dłuższego czasu wiadomo także, że keratyna ma wpływ na kształt włosów. To w oparciu o nią stworzono zabieg keratynowego prostowania włosów, ale także stosuje się ją jako dodatek do preparatów do trwałej ondulacji, dzięki czemu włosy nie są zniszczone, a uzyskane fale utrzymują się dłużej.

Zobacz wideo Włosy zimą lubią się przesuszać i elektryzować. Zaradzić temu może olejowanie

Zabieg keratynowy. Jak wygląda?

Zabieg keratynowy przynosi dwa znaczące skutki dla włosów. Przede wszystkim odżywia i regeneruje zniszczone włosy. Po drugie prowadzi do trwałego wyprostowania włosów. Efekt ten nie pozostaje na stałe, ale przy odpowiedniej pielęgnacji można utrzymać go przez kilka miesięcy. To jak długo włosy pozostaną gładkie, zależy w dużej mierze od ich naturalnego kształtu - mocno kręcone włosy szybciej będą wracać do swoich naturalnych skrętów. 

Zabieg keratynowy jest dość prostym procesem. Polega on na nałożeniu preparatu keratynowego na włosy, a następnie z pomocą wysokiej temperatury, wprasowaniu go w strukturę włosa. Fryzjerzy wykonują go specjalnym przyrządem rozgrzanym do temperatury ponad 200°C. Preparat pozostawiany jest na włosach przez około 30 minut, po czym należy je wysuszyć, aż keratyna całkiem wyschnie.

Keratyna na zniszczone włosy

Keratyna odnosi wielkie sukcesy jako środek regenerujący zniszczone włosy. Jest to możliwe dzięki budowie tej substancji. Jest to bowiem inaczej mówiąc białko włókienkowe. Stanowi ono główny składnik łodygi włosowej. Keratynowe włókna łączą się ze sobą, dzięki czemu włosy stają się mocne i bardziej elastyczne. Substancja ta wzmacnia także osłonki włosów, sprawiając, że są one błyszczące. Keratyna na zniszczone włosy działa przede wszystkim regenerująco. Jej niedobór prowadzi do rozdwajania się końcówek, ale też łamliwości paznokci. Włosy odżywione podczas zabiegu keratynowego nie splątują się i dzięki temu rzadziej łamią się w starciu z grzebieniem lub szczotką.

Keratyna na włosy: opinie użytkowniczek

Fryzjerski zabieg keratynowy ma wiele pozytywnych opinii. Kobiety, które poddają się mu regularnie wskazują na to, że po jego wykonaniu włosy są lśniące i gładkie oraz zdecydowanie łatwiej się rozczesują po myciu. Nie puszą się. Dodatkowo są odżywione, a końcówki nie rozdwajają się. Włosy sprawiają wrażenie bardziej elastycznych, odpornych na zabiegi termiczne (suszenie, prostowanie itp.). Uzyskany efekt prostych pasm można utrzymać przez nawet 4-5 miesięcy, jeżeli zaczniemy stosować szampony przeznaczone do stosowania po zabiegu keratynowym. Odpowiednia pielęgnacja przyczynia się także do przedłużenia dobrej kondycji skóry głowy, a w konsekwencji także włosów.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Zabieg keratynowy. Cena

Zabieg keratynowy na włosy jest proponowany przez większość renomowanych salonów fryzjerskich. Cena zabiegu keratynowego, podobnie jak innych oferowanych przez fryzjerów usług, uzależniona jest przede wszystkim od długości włosów. Im bowiem dłuższe włosy, tym więcej preparatu musimy użyć i poświęcić więcej czasu do wykonania procedury. Cena uzależniona jest też od lokalizacji i prestiżu salonu. Pamiętajmy, że zabieg keratynowy powinien wykonywać wykwalifikowany fryzjer, bo tylko wówczas mamy gwarancję, że zostanie on prawidłowo przeprowadzony. Koszt zabiegu keratynowego waha się od kilkuset do nawet tysiąca złotych. Jednak pamiętajmy zawsze, że prawidłowo wykonany zabieg, w profesjonalnych warunkach jest wart swojej ceny. Nie oszczędzajmy udając się do wątpliwej jakości specjalistów, którzy mogą nam przysporzyć problemów zamiast poprawić stan naszych włosów. 

Zobacz też: Odmładzające krótkie fryzury dla 50 tek. Te stylowe cięcia odmładzają nawet o 10 lat!

Więcej o: