Fryzury komunijne dla dziewczynek. Te rozwiązania z pewnością się sprawdzą!

Fryzury komunijne dla dziewczynek co roku zmieniają się tak samo, jak zmieniają się trendy we fryzjerstwie. Pamiętajmy jednak, że dziewczęta w tym wieku najlepiej wyglądają, kiedy ich wizerunek jest naturalny, dostosowany do ich młodego wieku. Odpuśćmy więc fryzury, które w sposób ewidentny postarzają dziewczynkę i dodają jej lat. Warto postawić także na naturalne kosmetyki, które nie uszkodzą struktury włosów dziecka, a jedynie wydobędą ich naturalne piękno.

Fryzury komunijne z wiankiem, czyli komunijna klasyka

Fryzury komunijne dla dziewczynek to z pewnością ważny aspekt w trakcie przygotowań do uroczystości Pierwszej Komunii. Fryzury komunijne z wiankiem to najbardziej klasyczne wydanie fryzur dla dziewczynek. Nikt nie wyobraża sobie wizerunku komunijnego dziewczynki, który pozbawiony byłby tego atrybutu. Wianek jednak ogranicza nieco pole wyboru fryzury. Jeśli mamy wianek wzbogacony o atłasowe szarfy z tyłu głowy, wówczas warto zdecydować się na fryzurę komunijną dla dziewczynki z rozpuszczonych włosów. Szarfy wtedy będą ładnie komponować się z włosami. Wianek stanowi też ładny akcent, jeżeli zdecydujemy się na koka, który będzie on okalał. Pamiętajmy jednak, że pięknie prezentować się będzie wianek wykonany z żywych kwiatów. Doda on romantycznego efektu stylizacji.

Fryzury komunijne: długie włosy = wiele możliwości

Fryzury komunijne z długich włosów są zawsze wyzwaniem dla fryzjera. Długie włosy bowiem trudniej utrzymać na swoim miejscu. Należy użyć wówczas więcej środków utrwalających, aby pożądany efekt utrzymał się wystarczająco długo. Pamiętajmy, aby nie przesadzić z nimi, wtedy bowiem łatwo popaść w efekt sztuczności. Długie włosy mają tę zaletę, że dają dużo większe możliwości, jeżeli chodzi o stylizację. Możemy je prostować, kręcić, upinać, zaplatać w warkocze. Możliwości są niemal nieograniczone. 

Fryzury komunijne: loki to idealny, dziewczęcy wizerunek

Fryzury komunijne loki to chyba najpopularniejsze od lat rozwiązanie, jeśli chodzi o fryzury komunijne dla dziewczynek. Loki są dość łatwe do wykonania i pięknie się prezentują. Odpowiednio zakręcone i utrwalone, mogą utrzymać się przez wiele godzin. Poza tym fryzurę na bazie loków uznaje się za bardzo lekką i romantyczną. Taki wizerunek pasuje do uroczystości pierwszej komunii. Fryzura komunijna loki doskonale prezentuje się w zestawieniu z delikatnym wiankiem lub udekorowana żywymi kwiatami. Loki pasują zarówno dziewczynkom o jasnych jak i ciemnych włosach. Jeśli więc wahasz się jaką fryzurę komunijną dla dziewczynki wybrać, loki na pewno będą strzałem w dziesiątkę.

Zobacz wideo Dziecko dostaje pieniądze na komunię. Adwokat: Rodzic nie może ich zabrać

Fryzury komunijne: warkocze. To rozwiązanie jest trendy!

Warkocze jako fryzury komunijne pojawiły się ponownie niedawno. Warkocze dotąd uznawano za bardziej codzienny sposób upinania włosów. Kilka sezonów temu warkocze wróciły jednak do łask. Dzięki coraz bardziej fantazyjnym formom wkroczyły na salony i stały się jednym z ulubionych przez kobiety typów fryzur. Nie inaczej jest w przypadku fryzur komunijnych dla dziewczynek. Można je w dosyć łatwy sposób wykonać, nawet samodzielnie w domu. Zaletą takiej fryzury jest wytrzymałość. Niestety na efektowną fryzurę komunijną warkocz mogą pozwolić sobie tylko dziewczynki posiadające dość gęste i długie włosy.

Fryzury komunijne: koki dla małych elegantek

Koki to ten typ fryzury, który od lat uchodzi za jeden z najelegantszych. Dlatego fryzury komunijne koki także mają swoje zwolenniczki. Koki mogą przyjmować różne formy. Ciasne, gładko uformowane są bardzo eleganckie, jednak aby mogły wyglądać pięknie potrzeba dość długich i gęstych włosów. Ciekawe są także koki uformowane z włosów kręconych. Takie koki są zdecydowanie lżej upięte, przez co tworzą efekt artystycznego nieładu, który można dodatkowo podkreślić wiankiem z polnych kwiatów. Taki look na pewno będzie pięknie pasował do uroczystości Pierwszej Komunii. 

Fryzury komunijne dla dziewczynek: krok po kroku

Fryzury komunijne dla dziewczynek krok po kroku można wykonać również samemu w domu. Wystarczy kilka niezbędnych akcesoriów jak:

  • suszarka,
  • szczotka,
  • wsuwki,
  • gumki do włosów,
  • lokówka lub prostownica

i możemy śmiało podjąć wyzwanie wykonania fryzury komunijnej w domu. Pamiętajmy, że warto przeprowadzić kilka dni wcześniej fryzurę próbną, aby zyskać pewność, że uda nam się wykonanie fryzury. Dzień przed uroczystością, wieczorem dokładnie umyjmy włosy i pozwólmy im samodzielnie wyschnąć. Następnego dnia rano lekko spryskajmy je wodą i wymodelujmy z użyciem suszarki i szczotki. Następnie możemy przystąpić do upinania koka z gładkich włosów lub kręcenia loków lokówką. Fryzurę utrwalmy specjalnym pudrem, który unosi włosy u nasady. Na koniec można ją także delikatnie spryskać lakierem do włosów. 

Zobacz też: Dostała zaproszenie na komunię do chrześniaka. Termomiksy, rowery i zegarki to przy tym pikuś

Więcej o: