Najmodniejsze fryzury odmładzające. Jak dobrać cięcie do kształtu twarzy, by odjąć sobie lat?

Fryzura potrafi skutecznie odjąć lub dodać kobiecie lat. Wszystko zależy od rodzaju cięcia oraz dopasowania go do kształtu twarzy. Na jaką fryzurę zdecydować się, by optycznie się odmłodzić? Podpowiadamy!

Odpowiednia fryzura potrafi zupełnie odmienić wizerunek, a dobre strzyżenie to jeden z prostszych sposobów, by optycznie odjąć sobie lat. Aby jednak odpowiednio dobrać odmładzającą fryzurę, warto dobrać ją do kształtu twarzy. Dojrzałe kobiety, które chcą wyglądać świeżo i optycznie odjąć sobie lat powinny pamiętać o tym, że to właśnie krótsze fryzury mają działanie podobne do "liftingu".

[SPRAWDŹ] Skuteczne produkty do pielęgnacji twarzy!

Zobacz wideo

Najmodniejsze fryzury odmładzające - twarz okrągła

W przypadku okrągłej twarzy warto postawić na włosy, które sięgają do ramion czyli ponadczasowego long boba. Fryzura tej długości wyrówna proporcje twarzy, nada lekkości, świeżości i młodzieńczego uroku. W przypadku okrągłej twarzy lepiej zrezygnować z prostej grzywki, która może przytłoczyć buzię. Można jednak pokusić się o modną, cieniowaną i nieco dłuższą grzywkę "curtain bang".

 

Najmodniejsze fryzury odmładzające - twarz kwadratowa

Posiadaczki kwadratowej twarzy powinny unikać fryzur, które jeszcze bardziej wyostrzają rysy twarzy. Najlepsze będą natomiast delikatnie zaokrąglone oraz asymetryczne cięcia. W przypadku pań o kwadratowym kształcie twarzy rewelacyjnie sprawdzą się odmładzające, krótkie fryzury z grzywką. Świeżości dodadzą również fale i delikatne loki tworzące artystyczny nieład.

 

Najmodniejsze fryzury odmładzające - twarz owalna

Paniom z owalną twarzą pasują niemal wszystkie fryzury - od tych krótkich, aż po te dłuższa, a także te z różnymi grzywkami. Jednak należy również pamiętać o tym, żeby włosy nie były zbyt długie - by spełniały swoją rolę powinny sięgać maksymalnie do łopatek. Świetnie sprawdzą się ciecia z efektem potarganych i cieniowanych pasm.

 
Więcej o: