Falowany bob to największy hit na sezon wiosna 2020. Ta modna fryzura odmładza

Falowany bob to stylowa, kobieca i modna fryzura. Co wiecej optycznie odmładza, dlatego idealnie nadaje się dla dojrzałych kobiet. Jak wygląda? Jak ją zrobić? Odpowiadamy.

Falowany bob to jedna z najbardziej modnych fryzur na zbliżający się sezon wiosna 2020. Większości taka stylizacja włosów zapewne bardziej kojarzy się z latem i surferskim stylem oraz luzem. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby tę modną fryzurę falowany bob nosić również wiosną. Jak wygląda taka stylizacja włosów? Jak ją zrobić? Tego wszystkiego dowiesz się z dalszej części naszego tekstu.

Warkocz bez plecenia. Tak efektowny i łatwy do wykonania:

Zobacz wideo

Falowany bob - modna fryzura na sezon wiosna 2020

Falowany bob to bardzo modna fryzura do włosów krótkich na sezon wiosna 2020. Doskonale nadaje się dla dojrzałych kobiet, ponieważ optycznie odmładza i dodaje bardziej luzackiego i młodzieńczego charakteru. Aby ją zrobić, nie musisz mieć falowanych włosów. Najważniejsze jest odpowiednie cięcie. 

Falowany bob - jak wygląda?

Falowany bob to, jak sama nazwa wskazuje, odmiana klasycznego i ponadczasowego boba, który jest jedną z najbardziej uniwersalnych fryzur. Dlaczego? Dlatego, że pasuje większości kobiet, bez względu na kształt twarzy czy wiek. Fryzura falowany bob opiera się na dobrym cięciu, w którym włosy sięgają mniej więcej brody. Mogą być dłuższe z przodu, krótsze zaś z tyłu. Taki falowany bob opiera się na delikatnych, naturalnie wyglądających falach, które sprawiają wrażenie kontrolowanego nieładu.

Falowany bob - jak zrobić?

Falowany bob, wbrew pozorom, nie jest trudny do zrobienia. Najłatwiej i najszybciej osiągnąć go przy pomocy prostownicy. Dzięki temu uzyska się bardzo naturalny i kobiecy efekt. Jak zrobić fale prostownicą? Podpowiadamy krok po kroku. Prostownica idealnie nadaje się nie tylko do prostowania włosów, ale również do ich kręcenia. Jak zrobić piękne skręty przy pomocy tego urządzenia? Złap pasmo włosów do ręki, wsadź je między płytki prostownicy, następnie przyciśnij je i zawijaj w zewnętrzną stronę. Powoli przesuwaj prostownicę w dół, cały czas zawijając. Przy końcówkach włosów przytrzymaj je na dłużej. Gotowe!

Więcej o: