Istnieje wiele kontrowersyjnych i zaskakujących metod pielęgnacji włosów, takich jak laminowanie galaretką czy mycie szamponem dla koni. Obiło ci się o uszy stosowanie aspiryny jako odżywczego kosmetyku? Sprawdzamy, czy warto spróbować.
4 praktyczne myki z aspiryną. Zobacz, do czego może Ci się przydać:
Okazuje się, że oprócz zwalczania bólu głowy i przeziębienia, aspiryna znajduje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Używana jest do maseczek na rozszerzone pory, z którymi skutecznie sobie radzi dzięki właściwościom przeciwłojotokowym i rozjaśniającym. Pomoże więc także, jeżeli borykasz się z problemem szybkiego przetłuszczania włosów. Dzięki zawartości kwasu salicylowego, aspiryna pozwoli dokładnie oczyścić skórę głowy i dzięki temu twoje włosy na dłużej zachowają świeżość. Zamyka kanały łojowe, dzięki czemu włosy nie przetłuszczają się i błyszczą, bo są odpowiednio nawilżone. Aspiryna pozwoli też uporać się z łupieżem, eliminując grzyby odpowiedzialne za jego powstawanie. Dodatkowo poprawi krążenie krwi i dotleni skórę głowy, dzięki czemu włosy będą rosnąć szybciej. Pozwoli też na lepsze wchłonięcie się składników odżywczych z innych kosmetyków.
Jeśli przekonały cię dobroczynne właściwości aspiryny i zamierzasz wypróbować kuracji na włosy z jej dodatkiem, możesz zacząć od rozkruszenia 2-3 tabletek aspiryny i dodania jej do szamponu. Umyj włosy jak zwykle, a następnie nałóż odżywkę. Powtórz czynność raz w tygodniu i sprawdź, jak twoje włosy zareagują. Jeśli zauważysz poprawę ich kondycji, możesz wypróbować aspirynowej odżywki. W celu jej przygotowania rozkrusz 6-8 tabletek i wymieszaj proszek z 500 mililitrami ciepłej wody. Wymieszaj dokładnie i spryskaj odżywką włosy na całej długości. Najlepiej robić to wieczorem, by składniki miały czas się wchłonąć. Czynność powtarzaj regularnie, 2-3 razy w tygodniu. Przed użyciem sprayu wstrząśnij butelką, bo aspiryna może opaść na dno. Zanim rozpoczniesz kurację z aspiryną w roli głównej, pamiętaj by wykonać test alergiczny. Nałóż sproszkowaną substancję na mały fragment skóry głowy i odczekaj, by sprawdzić czy nie pojawiło się swędzenie lub zaczerwienienie.