Aspiryna na piękne włosy? Czy to kolejny urodowy mit? Sprawdzamy!

Sięgasz po aspirynę kiedy doskwiera ci ból głowy? Okazuje się, że może być skuteczna nie tylko jako lek! Na blogach urodowych pojawia się coraz więcej wpisów zachwalających odżywcze działanie aspiryny na włosy. Czy to naprawdę działa?

Istnieje wiele kontrowersyjnych i zaskakujących metod pielęgnacji włosów, takich jak laminowanie galaretką czy mycie szamponem dla koni. Obiło ci się o uszy stosowanie aspiryny jako odżywczego kosmetyku? Sprawdzamy, czy warto spróbować.

4 praktyczne myki z aspiryną. Zobacz, do czego może Ci się przydać:

Zobacz wideo

Aspiryna na włosy - jak to działa?

Okazuje się, że oprócz zwalczania bólu głowy i przeziębienia, aspiryna znajduje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Używana jest do maseczek na rozszerzone pory, z którymi skutecznie sobie radzi dzięki właściwościom przeciwłojotokowym i rozjaśniającym. Pomoże więc także, jeżeli borykasz się z problemem szybkiego przetłuszczania włosów. Dzięki zawartości kwasu salicylowego, aspiryna pozwoli dokładnie oczyścić skórę głowy i dzięki temu twoje włosy na dłużej zachowają świeżość. Zamyka kanały łojowe, dzięki czemu włosy nie przetłuszczają się i błyszczą, bo są odpowiednio nawilżone. Aspiryna pozwoli też uporać się z łupieżem, eliminując grzyby odpowiedzialne za jego powstawanie. Dodatkowo poprawi krążenie krwi i dotleni skórę głowy, dzięki czemu włosy będą rosnąć szybciej. Pozwoli też na lepsze wchłonięcie się składników odżywczych z innych kosmetyków.

Aspiryna na włosy - jak ja stosować?

Jeśli przekonały cię dobroczynne właściwości aspiryny i zamierzasz wypróbować kuracji na włosy z jej dodatkiem, możesz zacząć od rozkruszenia 2-3 tabletek aspiryny i dodania jej do szamponu. Umyj włosy jak zwykle, a następnie nałóż odżywkę. Powtórz czynność raz w tygodniu i sprawdź, jak twoje włosy zareagują. Jeśli zauważysz poprawę ich kondycji, możesz wypróbować aspirynowej odżywki. W celu jej przygotowania rozkrusz 6-8 tabletek i wymieszaj proszek z 500 mililitrami ciepłej wody. Wymieszaj dokładnie i spryskaj odżywką włosy na całej długości. Najlepiej robić to wieczorem, by składniki miały czas się wchłonąć. Czynność powtarzaj regularnie, 2-3 razy w tygodniu. Przed użyciem sprayu wstrząśnij butelką, bo aspiryna może opaść na dno. Zanim rozpoczniesz kurację z aspiryną w roli głównej, pamiętaj by wykonać test alergiczny. Nałóż sproszkowaną substancję na mały fragment skóry głowy i odczekaj, by sprawdzić czy nie pojawiło się swędzenie lub zaczerwienienie. 

Więcej o: