Nanoplastia to hit wśród zabiegów na prostowanie włosów. Na czym polega?

Nanoplastia to dość nowy zabieg prostujący włosy. Bardzo szybko stał się hitem. Nic dziwnego! Jest skuteczny, a do tego mniej szkodliwy niż keratynowe prostowanie włosów. Co więcej, dodatkowo pielęgnuje włosy.

Nanoplastia, czyli inaczej brazylijskie prostowanie włosów, to dość nowy zabieg we fryzjerstwie, ale już zdążył zdobyć ogromną popularność. Nie dziwnego! Ten zabieg stanowi doskonałą alternatywę dla popularnego keratynowego prostowania włosów. Z naszego tekstu dowiesz się, na czym polega taki zabieg nanoplastii.

Zobacz wideo Warkocz bez plecenia. Tak efektowny i łatwy do wykonania

Nanoplastia - co to?

Nanoplastia jest to zabieg prostujący włosy. Generalnie jest bardzo podobny do popularnego keratynowego prostowania włosów. Nanoplastia ma jednak dużą przewagę. Podczas tego zabiegu fryzjerskiego używa się dużo mniej szkodliwych składników, dzięki czemu nanoplastia jest nieszkodliwa dla zdrowia. Co ciekawe, temu zabiegowi mogą poddawać się nawet kobiety w ciąży.

Nanoplastia - na czym polega?

Nanoplastia polega na tym, że fryzjer wprowadza we włosy specjalny preparat, który zawiera substancje aktywne. Przed zabiegiem koniecznie jest umycie włosów. Taki preparat do prostowania włosów trzyma się na głowie przez około godzinę. Następnie należy go spłukać i wysuszyć włosy. Ale to jeszcze nie koniec zabiegu. Po tym fryzjer dokładnie prostuje włosy przy pomocy specjalnej prostownicy: pasmo po paśmie i każde kilka razy, a nawet kilkanaście. Na koniec fryzjer po raz kolejny myje głowę i nakłada na włosy maskę. 

Nanoplastia - zalety

Największym atutem nanoplastii jest to, że nie niszczy włosów. Co więcej, nie tylko prostuje kosmyki, ale działa również na nie pielęgnacyjnie. Dodatkowo daje długotrwałe efekty, które utrzymują się kilka miesięcy, nawet do sześciu. Nanoplastia idealnie wygładza ciężkie do ujarzmienia włosy. Warto przy tym pamiętać jednak o dwóch rzeczach. Po pierwsze, taki zabieg fryzjerski trwa kilka godzin. Po drugie, do najtańszych zdecydowanie nie należy.

Więcej o: