Jak odżywić zniszczone włosy? Cztery kroki, które ci w tym pomogą

Jak odżywić zniszczone włosy? To pytanie zadaje sobie obecnie wiele kobiet. Podpowiadamy, co powinnaś zrobić, aby na wiosnę twoje włosy były mocne i piękne.

Twoje włosy są zniszczone? Pierwszym krokiem w takich przypadkach powinna być wizyta u fryzjera i ich podcięcie. Jednak to nie koniec. Po tym zabiegu powinnaś zadbać o ich kondycję na nowo. Oto cztery proste kroki, które pomogą ci w odżywieniu zniszczonych włosów

Zobacz wideo Ten produkt doskonale sprawdza się w płukankach do włosów. Więcej na ten temat:

Jak odżywić zniszczone włosy? Ogranicz suszenie

Codziennie suszysz włosy suszarką z gorącym nawiewem? Wiemy, że całkowita rezygnacja z tej czynności może być trudna. Postaraj się jednak ograniczyć to do minimum, dlatego że temperatura źle wpływa na kondycję twoich włosów. Znacznie lepsze będzie suszenie ich naturalnie. Ogranicz także użycie sprzętu do stylizacji na gorąco (takich jak prostownice czy lokówki).

Jak odżywić zniszczone włosy? Pamiętaj o maskach

Szampon i odżywka nie powinny być jedynymi produktami, których używasz do pielęgnacji swoich włosów. Ważnym elementem są także maski. Radzi się, by aplikować je 2-3 razy w tygodniu.

W czasie wyboru kosmetyku zwracaj uwagę na składy. Najlepsze efekty zapewnią produkty, które zawierają m.in. emolienty, oleje roślinne, proteiny, a także substancje nawilżające (np. kwas hialuronowy, miód, mocznik, aloes, roślinną glicerynę).

Jak odżywić zniszczone włosy? Pamiętaj o olejowaniu

Jeśli chcesz odżywić zniszczone włosy, z pomocą przychodzą także oleje. Dlaczego warto wprowadzić zabieg olejowania do rutyny pielęgnacyjnej? Olejowawnie włosów sprzyja ich odbudowie i regeneracji. Poza tym wzmacnia cebulki i pomaga odzyskać blask i elastyczność.

Jak odżywić zniszczone włosy? Uważaj na ten składnik

Jeśli zależy ci na odżywieniu zniszczonych włosów, zacznij zwracać uwagę na składy szamponów i odżywek, których używasz. Szczególnie niebezpieczny jest alkohol denat, który przesusza włosy. 

Jak odżywić zniszczone włosy? O tym musisz pamiętać:

  • Zrezygnuj z codziennego suszenia włosów oraz używania prostownicy i lokówki.
  • 2-3 razy w tygodniu używaj maski do włosów.
  • Zacznij regularnie olejować włosy.
  • Zrezygnuj z kosmetyków, które w swoim składzie zawierają alkohol denat. 
Więcej o: