Jak często olejować włosy? Które oleje sprawdzą się najlepiej? Poradnik dla początkujących

Jak często olejować włosy? W jaki sposób należy wykonywać ten zabieg? I które oleje sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy.

Olejowanie włosów to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Wykonywany regularnie przynosi rewelacyjne efekty. Wraz ze zbliżającą się wiosną warto wprowadzić go do swojej rutyny. Nie wiesz, jak zacząć? Oto krótki poradnik dla początkujących. 

Zobacz wideo Warkocz bez plecenia? Poznaj łatwy sposób:

Jak często olejować włosy?

To jedno z pierwszych pytań, które pojawia się na początku przygody z olejowaniem. Zazwyczaj, jeśli nasze włosy są w gorszej kondycji, zaleca się, by robić to 1-2 razy w tygodniu. Z kolei, gdy ich stan jest już dobry, zabieg możemy wykonywać 1-2 razy w miesiącu.

Jak olejować włosy?

W jaki sposób należy olejować włosy? Warto przede wszystkim wyważyć ilość aplikowanego produktu. Zbyt mała dawka oleju nie jest dobra, gdyż może to skutkować brakiem efektów. Jednak nadmiar także nie jest wskazany - to prowadzi do obciążenia włosów i problemów z ich domyciem.

Warto także pamiętać, że nie w każdym przypadku dobrze sprawdzi się aplikowanie oleju na całe włosy. Powód? Ta metoda może obciążyć delikatne i cienkie włosy. Wówczas lepiej jest nakładać produkt od ucha w dół. 

Jak odżywić zniszczone włosy? Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu:

Olejowanie włosów - jak długo trzymać olej?

W przypadku olejowania istotna jest nie tylko regularność, ale także czas trzymania produktu na włosach. W zależności od kondycji włosów należy trzymać go od 30 minut do dwóch godzin. 

Olejowanie włosów - najlepsze produkty

Które oleje sprawdzą się najlepiej? To zależy oczywiście od tego, jakie efekty chcemy osiągnąć. Na ogół jednak radzi się, by stawiać na produkty roślinne i nierafinowane. Zwróć także uwagę na to, czy były one tłoczone na zimno. 

Więcej o: