Jak farbować włosy bibułą? Podpowiadamy krok po kroku

Farbowanie włosów bibułą - jak to zrobić krok po kroku? Odpowiadamy.

Farbowanie włosów bibułą to tani, szybki i bardzo prosty sposób na nadanie charakteru i pazura naszej fryzurze. Warto przy tym jednak wiedzieć, że taki kolor najłatwiej "łapią" włosy jasne, a także te bardziej zniszczone oraz wysuszone. Jak farbować włosy bibułą? Podpowiadamy krok po kroku.

Zobacz wideo Piękny koczek w minutę. Zobacz, jak go zrobić

Farbowanie włosów bibułą - co to?

Farbowanie włosów bibułą to sposób na szybką, tanią i prostą metamorfozę naszej fryzury w domu. Bibułę bez problemu dostaniemy w każdym sklepie papierniczym. W dodatku jest ona naprawdę tania. Do wyboru mamy szeroki wachlarz kolorów, od jasnych po ciemne. Farbowanie włosów bibułą ma ogromny atut, jakim jest to, że nie niszczy włosów. W dodatku efekt takiej koloryzacji w większości zmywa się po jednym myciu włosów. Oczywiście zależy to również od wyjściowego koloru naszych pukli, ich stanu oraz odcienia bibuły.

Farbowanie włosów bibułą - jaki kolor?

Jaki wybrać kolor bibuły? Pamiętaj o najważniejszym, że jasne odcienie będą praktycznie niewidoczne na ciemnych włosach. Możesz też spokojnie mieszać ze sobą różne kolory. Intensywność odcienia, który uzyskamy na włosach, w dużej części zależy od czasu trzymania na nich bibuły.

Jak farbować włosy bibułą?

Farbowanie włosów bibułą jest naprawdę proste. Najlepiej robić to na suchych włosach i w rękawiczkach, aby nie zafarbować sobie dłoni. Bibułę w wybranym kolorze potnij na średniej grubości pasma. Takie pasma bibuły zmocz lekko i szybko owiń nimi włosy. Pozostaw tak na kilka minut. Może też zrobić to w innej kolejności. Najpierw owiń włosy kawałkami bibuły, a następne zmocz je lekko. Na koniec wysusz włosy.

Więcej o: