Laminowanie włosów galaretką w domu. Prosty i szybki przepis krok po kroku. To hit wśród kobiet [WIDEO]

Laminowanie włosów galaretką to prosty zabieg, który cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego. Jest tani i łatwy do przeprowadzenia w domu, a daje znakomite efekty! Dzięki laminacji włosy są gładkie, lśniące i miękkie w dotyku.

Laminowanie włosów galaretką to prosty, tani i szybki sposób, aby zapewnić swoim puklom gładkość i piękny, zdrowy połysk. Wbrew pozorom taki zabieg nie wymaga specjalnych i długotrwałych przygotowań. Nie jest również drogi i możesz go zrobić samodzielnie w domu. Może sama nazwa laminowanie włosów galaretką nie brzmi najlepiej, ale uwierzcie, warto spróbować. Efekt na pewno pozytywnie was zaskoczy.

Zobacz wideo Prosta i szybka fryzura do domu. Warkocz bez plecenia:

Zobacz też: dobre kosmetyki do pielęgnacji na Avanti24.pl!

Laminowanie włosów galaretką - co to i jakie daje efekty?

Laminowanie włosów galaretką to prosty zabieg pielęgnacyjny na włosy. Jak sama nazwa na to wskazuje, przeprowadza się go przy użyciu galaretki. Tak, tak, dobrze czytacie. Chodzi o zwykłą galaretkę, którą kupicie w każdym sklepie spożywczym. Produkt ten zawiera bowiem żelatynę, która położona na włosy, dostarcza im cennych protein, które są ich głównym budulcem.

Galaretka działa również tak, że zatrzymuje wilgoć w środku włosa. W efekcie są one gładkie, miękkie oraz lśniące. Co więcej laminowanie włosów galaretką to dobry sposób na ich puszenie i elektryzowanie się oraz na rozdwojone końcówki. Zabieg ten zamyka bowiem łuski włosów.

Laminowanie włosów galaretką to naprawdę bardzo prosty i przede wszystkim tani zabieg, który bez problemu można przeprowadzić w domu. Galaretka kosztuje bowiem około 2-3 złotych.

Laminowanie włosów galaretką - składniki

Laminacja włosów galaretką w domu nie wymaga specjalnych i czasochłonnych przygotowań. Opiera się na kilku prostych składnikach. 

Laminacja włosów galaretką - potrzebujesz:

  • 1 łyżkę galaretki,
  • 3 łyżki gorącej wody,
  • miseczkę,
  • odżywkę do włosów,
  • folię, którą owiniesz włosy,
  • ręcznik.

Laminowanie włosów galaretką w domu krok po kroku

Laminowanie włosów zacznij od dokładnego rozpuszczenia galaretki w gorącej wodzie. Zwróć uwagę, aby mikstura nie zawierała żadnych grudek, musi być dokładnie wymieszana. Pozostaw do ostygnięcia. Umyj włosy i delikatnie osusz ręcznikiem. Kiedy masa z galaretki ostygnie (przy czym powinna być jeszcze ciepła) - powinna zgęstnieć i mieć konsystencję balsamu do ciała, dodaj do niej łyżkę odżywki. I taką miksturę nałóż na włosy.

Miksturę z galaretki do laminowała włosów nakładaj dokładnie, pasmo po paśmie. Dodatkowo rozprowadzaj ją jeszcze palcami, aby mieć pewność, że pokryła każdy włos. Na koniec owiń swoje pukle folią i ciepłym ręcznikiem. Tak pozostaw na 45 minute. Na koniec dokładnie wypłucz włosy samą wodą.

 

Laminowanie włosów galaretką w domu - błędy

Laminowanie włosów galaretką to prosty i tani zabieg na piękne pukle, przy czym trzeba pamiętać o jednej, ważnej zasadzie. Metody tej nie powinno stosować się zbyt często, a już na pewno nie po każdym myciu włosów. Laminację włosów w domu najlepiej przeprowadzać 2 razy w miesiącu. Zbyt częsty zabieg może bowiem przesuszać włosy i sprawiać, że będą wyglądać na matowe.

Produkty do pielęgnacji włosów na Avanti24.pl!

Więcej o: