Obcinanie grzywki w domu. Jak to zrobić samodzielnie? Podpowiadamy krok po kroku

Obcinanie grzywki wbrew pozorom nie jest tak trudne, jakby mogło się wydawać. Aby dobrze to zrobić, trzeba jednak znać kilka podstatowych zasad. Trzeba również wiedzieć, jak dopasować grzywkę do kształtu twarzy. Odpowiedzi znajdziecie w naszym tekście.

Obcinanie grzywki w domu - chcesz to zrobić, ale boisz się, że skończysz z czymś dziwnym na czole? Nie martw się! Spieszymy z pomocą. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak samodzielnie obciąć grzywkę w domu. Ponadto doradzamy, jak dopasować grzywkę do kształtu twarzy.

Zobacz wideo Prosta i szybka do zrobienia fryzura do domu. Warkocz bez plecenia:

Obcinanie grzywki w domu - jak to zrobić? Odpowiadamy krok po kroku

Obcinanie prostej grzywki zacznij od zrobienia równego przedziałka na środku głowy. Następnie wydziel pasma, z których obetniesz grzywkę. Resztę włosów najlepiej zepnij, aby ci nie przeszkadzały. Wiele osób obcina grzywkę na mokro, lepiej robić to jednak na suchych włosach. Wtedy od razu będziemy widzieli ostateczną długość grzywki. Włosy, które planujesz obcinać, powinny być proste. Jeśli tak nie jest, najlepiej wyprostuj je prostownicą.

Wydzielone pasmo włosów podziel na dwa mniejsze i zacznij je ciąć. Rób to od środka czoła, kierując się w stronę boków głowy. Pamiętaj, aby włosy na środku były delikatnie krótsze niż reszta i stopniowo wydłużały się w kierunku skroni.

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Grzywka to takie cięcie, które chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Jednak nie każda pani może sobie na nią pozwolić. Z dalszej części naszego tekstu dowiesz się, jakie grzywki pasują do konkretnych kształtów twarzy.

Chyba każda kobieta chociaż raz w życiu zdecydowała się na grzywkę. I czasami był to spory błąd, którego niektóre panie żałowały następnie przez kilka miesięcy. To dlatego, że grzywka nie pasuje do każdego kształtu twarzy i typu urody. Zanim więc podejmiemy decyzję o takim cięciu, sprawdźmy, komu grzywki są szczególnie zalecane, a komu jednak odradzane.

Grzywka na prosto to zdecydowanie najbardziej klasyczne rozwiązanie. Takie cięcie pasuje doskonale do długich włosów. Jest jednak dosyć ryzykowane, bo nie koresponduje dobrze z każdym typem urody. Innym i równie ciekawym rozwiązaniem jest grzywka na dwa boki bądź też na jeden bok. Ta druga zalecana jest w szczególności kobietom o wysokim czole, które chcą je zakryć.

Jednak grzywka nie jest dla każdego. Nie jest zalecana przede wszystkim kobietom o okrągłych i kwadratowych twarzach. Taka fryzura bowiem zbytnio skraca twarz.

Przedstawiamy kilka uniwersalnych porad dotyczących grzywek dla pań o różnych kształtach twarzy - owalnym, serca, kwadratowym i okrągłym. 

  1. Twarz owalna: takie panie mają największą swobodę. W ich przypadku dobrze może sprawdzić się każdy rodzaj grzywki. Musimy jednak zawsze pamiętać o tym, że czasami takie cięcie nie pasuje do naszych rysów twarzy. Dlatego nawet, jeśli mamy idealnie owalną twarz, warto przemyśleć decyzję o takim cięciu.
  2. Twarz w kształcie serca: w takich przypadkach idealnie sprawdzą się grzywki w stylu lat 70.
  3. Twarz kwadratowa: grzywki są generalnie odradzane, ale dobrze mogą sprawdzić się te ułożone na bok.
  4. Twarz okrągła: dobrym rozwiązaniem tutaj także może być grzywka na bok.
Więcej o: